Ceturtdien Ērgļu novada bibliotēkā bija liela diena. Tika atklātas nesen izremontētās un sakoptās telpas.
Bibliotēkas vadītāja Malda Goba iepazīstināja ar jaunajām telpām un pastāstīja par jaunumiem bibliotēkā.
– Tā kā tagad ir paplašinātas bibliotēkas telpas, katrā no tām varam ierīkot kādu nodaļu. Mums ir plaša datortelpa, kurā ir pieejami datori ar internetu, ir atpūtas stūrītis, lasītava un bērnu stūrītis.
Remonts un plašākas telpas mums bija nepieciešamas, jo iepriekš viss bija saspiests, apmeklētājiem nebija ērti. Un esam padomājuši arī par bērniem, jo stūrītī viņiem ir rotaļlietas, spēles un grāmatas. Šo telpas daļu izmanto arī skolēni, kas pilda mājasdarbus. Bērnu stūrītis tika izveidots ar domu, lai viņi visu laiku nesēdētu tikai pie datoriem, bet arī darbotos radoši. Piektdienās tiek organizēta radošā pēcpusdiena, kuras ietvaros piedāvājam konkursiņus, mīklu minēšanu, jauno grāmatu apskati, mācības pie datora.
Bērnu stūrīti noformēja mākslas skolas audzēkne. Darbi bija viņas diplomdarbs. Mums ir izveidojusies cieša sadarbība ar skolu, un, tiklīdz vēlēsimies kādu jaunu gleznojumu, mākslas skola mums palīdzēs īstenot vēlmes. Vēlējāmies, lai bibliotēkas telpas radītu pozitīvas noskaņas apmeklētājiem, tāpēc krāsas ir gaišas un saulainas. Tā kā pa dienu telpā saule neiespīd, vajadzēja izvēlēties krāsu, kas telpas dara gaišas.
Šobrīd apsveram domu rakstīt projektu, lai bērnu stūrītim iegādātos jaunas, interesantas mēbeles, spēles, – par nākotnes iecerēm stāsta Malda Goba.
Jautāta par apmeklētājiem, bibliotēkas vadītāja stāsta, ka bibliotēku apmeklē daudz iedzīvotāju.
Turpina Malda Goba: – Ne visi uz bibliotēku nāk, lai ņemtu grāmatas līdzi. Ir cilvēki, kas izmanto internetu, lai veiktu maksājumus internetā, lasa avīzes un žurnālus uz vietas, kā arī apmeklē nodarbības. Piektdienās tiek piedāvāti floristikas kursi, ko cilvēki apmeklē kuplā skaitā.
Uzskatu, ka bibliotēka ir tāds kā centrālais objekts Ērgļos, jo bieži pie mums iegriežas arī ciemiņi no citiem pagastiem un pilsētām, tāpēc jārūpējas, lai telpas būtu glīti sakoptas un visiem pieejamas.
Tāpat šogad aicinām bērnus iesaistīties "Bērnu žūrijā". Pasākums gan sakarā ar remontu nedaudz iekavējās, bet jau piedalās un grāmatas lasa 15 bērnu.
Sadarbībā ar pašvaldību esam iegādājušies arī jaunas grāmatas, lai iedzīvotājiem būtu plašāka izvēle.
Tāpat izveidojam arī ekspozīcijas, kurās var iepazīties ar konkrētu rakstnieku biogrāfiju, sarakstītajām grāmatām. Un cilvēki izstādītes labprāt apskata un pat paņem kādu grāmatu, ko sarakstījis konkrētais autors.
Sakarā ar ekonomisko situāciju valstī šogad mazāk abonējam žurnālus un avīzes, bet to ir pietiekami, un katrs var atrast ko savai gaumei piemērotu.
Bibliotēkas jauno telpu atvēršanas svētkos piedalījās arī Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis un cilvēki, kas palīdzēja īstenot sapni par skaistām un sakoptām telpām. Malda Goba teica lielu paldies visiem klātesošajiem par atbalstu un palīdzību, virzoties uz mērķi.
Guntars Velcis uzsvēra, ka bibliotēka ir iestāde, kam jābūt skaistai un sakoptai, un novēlēja ilgu mūžu un veiksmīgu sadarbību arī turpmāk.
Bet Madonas novada bibliotēkas vadītāja Imelda Saulīte īpaši pateicās Ērgļu novada domes priekšsēdētājam par atbalstīto projektu un tā īstenošanu, vadītājai novēlot īstenot visas ieceres un daudz apmeklētāju.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto