Vēl vakardien pašvaldības vadītāja Līga Calmāne un vairāki citi ļaudonieši dzīvoja jauka aizvadītās svētdienas notikuma noskaņās, kur guva milzīgu garīgo uzlādējumu Eduarda Smiļģa muzejā Rīgā.
Mūs, ļaudoniešus, uzaicināja braukt uz Rīgu skatīties izstādi "Tik un tā", kuras neliela sadaļa ir veltīta mūsu novadniekam rakstniekam Andrejam Eglītim, – noskaņojuma iemeslu atklāj Līga Calmāne. – Turp devos kopā ar Ļaudonas vidusskolas skolotāju un skolēnu grupu. Mūs muzejā uzņēma ļoti laipni, izvadāja pa muzeja aizkulisēm. Protams, mums saistošākais un interesantākais šķita viss, kas saistīts ar Andreju Eglīti: gan viņa slavenais rakstāmgalds un grāmatu plaukts ar grāmatām, gan necilais drēbju skapītis, arī televizors, ko rakstnieks bija lietojis ļoti neilgu laiku, jo priekšroku deva radiopārraidēm. Pa šo televizoru mēs skatījāmies filmu, kā rakstnieks 1993. gadā, viesojoties Ļaudonā, staigājis pa dzimtajām takām un kavējies bērnības atmiņās. Tā mums šī svētdiena bija piepildīta līdz pat pussešiem vakarā. Tikāmies arī ar rakstniecības, mākslas un mūzikas krājumu glabātāju Annu Eglienu un divām viņas kolēģēm. Tā bija laipna un sirsnīga saruna par viņu darbu saistībā ar Andreja Eglīša piemiņas saglabāšanu.
Izstādes nosaukums "Tik un tā" ir aizgūts no Māras Zālītes dzejoļa, jo šajā izstādē ir apvienoti no 2003. līdz 2007. gadam iegūtie jaunākie krājumi, tajā skaitā arī daudzas Māras Zālītes lietas.
Redzējām arī Broņislavas Martuževas dāvinājumus muzejam. Tātad viena no muzeja mazajām sadaļām ir Andreja Eglīša stūrītis, ar ko lepojamies arī mēs.
Autore: ASTRA ZAGORSKA