VESTIENAS pagasta padome kopā ar kultūras darbiniekiem katru gadu iededz atmiņu ugunskuru barikāžu dalībniekiem vestēniešiem un visiem, kas vien tās piedzīvojuši un atceras, kaut arī Rīgā nebija, bet tādēļ jau ne mazāk dzīvoja līdzi notikumiem valstī un saviem tuviniekiem, draugiem, kas nosargāja tikko atdzimušo Latvijas valsti.
Protams, atkal iedegsim atmiņu ugunskuru, – nenoliedz pagasta kultūras pasākumu organizētāja Gunta Ozoliņa, – tas iedegsies 21. janvārī pulksten 17 speciāli šim nolūkam izraudzītā laukumiņā. Kurināsim ugunskuru, atcerēsimies notikumus, varbūt piedalīsies arī skolēni. Pēc tam parasti cepam desiņas, ēdam pīrādziņus ar tēju, un atmiņu stāsti turpinās.
Vestēniešu 1991. gada janvārī uz barikādēm bijis ļoti daudz – vairāk nekā 150. Kamēr šos notikumus atcerēsies (tos nedrīkst aizmirst), tie jundīs cilvēku sirdsapziņu, arī pieminot šajās janvāra dienās uz barikādēm kritušos.
Autore: ASTRA ZAGORSKA