„Stars" jau informēja par 16. septembrī notikušā ugunsgrēka nopostīto Lubānas novada pašvaldībai piederošo ēku O. Kalpaka ielā. Nodegušo ēku atjaunos –
43300 Ls lielu finansējuma piešķiršanu, pamatojoties uz Lubānas pašvaldības lūgumu, otrdien apstiprināja valdība.
1869. gadā celtajā ēkā bija izvietots policijas kabinets, sociālais dienests, pašvaldības uzņēmums „Lubānas KP", kas nodarbojas ar siltumapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu Lubānas pilsētas iedzīvotājiem, kā arī skaistumkopšanas salons. Divstāvu ēkas kopējā platība – 425,1 kvadrātmetrs. Pēc ugunsgrēka tā bija cietusi pamatīgi – nodedzis jumts, policijas kabineta telpas, skaistumkopšanas salons, pirmā stāva pārsegums, apdeguši ēkas apšuvuma dēļi un bojāti sešu logu bloki. Arī dzēšanas darbu rezultātā tika pielietas zemāk esošās telpas, samirka pagrabstāva izolācija un dēļu apdare. Pašvaldības ēka tika atzīta par bīstamu lietošanai, un tika sākts domāt par nodegušās daļas demontāžu un ēkas atjaunošanu.
Šobrīd policijai ir ierādītas darba telpas pašvaldības administrācijas ēkas uzgaidāmajā telpā. Sociālajam dienestam ugunsgrēkā cietušajā ēkā bija produktu izdales vieta trūcīgajiem iedzīvotājiem, pašlaik produkti tiek glabāti un izsniegti sociālā dienesta darba kabinetā. Pašvaldības uzņēmumam darba telpas ir ierādītas Lubānas vidusskolas dienesta viesnīcā. Savukārt komersants, kas iznomāja telpas, ēkas atjaunošanā nepiedalīsies, un telpas pēc ēkas atjaunošanas tam netiks iznomātas. Par ugunsgrēka faktu sākts arī kriminālprocess.
Pēc ugunsnelaimes Madonas novada dome, pamatojoties uz Rajonu pašvaldību reorganizācijas likuma 10. panta 2. daļu, piešķīra Lubānas novada pašvaldībai līdzekļus Ls 300 apmērā no Madonas rajona pašvaldības civilās aizsardzības 2009. gada budžeta līdzekļiem.
Lubānas novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Bodžs norādīja, ka pēc Ministru kabineta lēmuma saņemšanas tika rīkota Lubānas novada pašvaldības sēde, kurā lēma par tālāko rīcību. Pašvaldība var nodrošināt tikai daļēju finansējumu nodegušās ēkas problēmas risināšanai, tāpēc valdības lēmums par finansējuma piešķiršanu bija izšķirīgs. Viņš arī atklāja, ka demontāžas darbos tika nodarbināts tā saucamais stipendiātu darbaspēks.
Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks pastāstīja: – Vakar rīkotajā domes sēdē tika nolemts atjaunot nodegušo pašvaldības ēku. Valdība otrdien apstiprināja, ka piešķirs finansējumu būvniecībai, taču ne pilnā apmērā, kāds būtu nepieciešams. Tāpēc ir neliels naudas iztrūkums, taču mēģināsim vienoties ar būvniekiem par nedaudz lētākām izmaksām.
Autore: LAURA VOITIŅA