Vēl nepilnas divas nedēļas – līdz 12. martam – Vestienas tautas namā ir apskatāma izstāde "Sens, tik sens…". Tāpēc aicinu atrast laiku, lai dotos uz Vestienu.
Tautas nama vadītāja Agnese Ģērķe sadarbībā ar Vestienas bibliotekāri Jūsmu Ogorodņikovu, pateicoties daudzu Vestienas iedzīvotāju atsaucībai, pagasta tautas nama zālē iekārtojusi ļoti interesantu ekspozīciju. Senas grāmatas, sākot no 19. gadsimta, iespiestas senlatviešu, senvācu, senslāvu un nošu valodā, sadzīves priekšmeti, mūzikas instrumenti, darbarīki.
Izstādē, stāvot līdzās klasei un dzirdot skolēna jautājumu "Kas tas tāds un ko ar to dara?", norādot uz dzijas tītaviņām, nāk prātā jautājums: "Vai arī es esmu sena?" Kaut tā nebūt vēl nejūtos, jo esmu mācīta strādāt ar šo neredzēto agregātu, aizdomājos par to, kādu mantojumu nodosim jaunajai paaudzei.
Lai parādītu bērniem daļiņu no viņu vecmāmiņu un vectētiņu sadzīves, pedagogi skolās un bērnudārzos, lūdzu, vediet savus audzēkņus uz izstādi "Sens, tik sens…" Vestienā.
Mīļās vecmāmiņas un vectētiņi, māmiņas un tēti! Vēl ir iespēja apmeklēt izstādi un vai nu rādīt savām atvasēm, sakot: "Skat, dēls, arī man tāds bija", vai teikt: "Redzi, meitiņ, es arī reiz ar tādu strādāju."
Koks bez saknēm ir miris, tāpat arī tauta bez savas vēstures.
Izstādi var apmeklēt katru dienu no pulksten 11 līdz 15, klašu kolektīvi var pieteikt vizīti pa tālruni (Agnese, t. 28656624).
Autore: VITA EIZENTĀLE,
Vestienas informācijas un konsultāciju centra speciāliste
AUTORES foto