Līdz šim pamestajās Ērgļu stacijas ēkās un 1,5 hektārus plašajā apkārtnē ir sākušās izmaiņas. Darbība sākusies, ērglēnietim Mārim Oltem ar ģimeni atgriežoties dzimtajā pusē.
Ar LEADER finansējumu stacijas noliktavu ēkā Māra Oltes pārstāvētā biedrība „Zivju gani" īsteno projektu „NVO centra „Stacija" izveidošana".
Projekts jau tuvojas noslēgumam – namiņš atjaunots patīkamos toņos, un, kā atklāj Māris Olte, tuvāko pāris mēnešu laikā tur taps kas līdzīgs tūrisma informācijas centram, kur būs iespēja uzzināt par vietējiem tūrisma pakalpojumiem un iegādāties vietējo ražotāju darinājumus un produkciju.
Tāpat šogad šeit uzsākts projekts „Treileru parka izveidošana", izveidota SIA „Ērgļu Stacija", kas ar LEADER finansējumu izbūvēs treileru novietņu segumu, elektroapgādi, ūdensapgādi, apgaismojumu un sanitārās telpas. Lai nodrošinātu 7-10 treileru apmešanās vietu teritorijā, ir piesaistīts papildu finansējums ar vēl vienu projektu, kas iesniegts Lauku atbalsta dienestā un atbalstīts Lauku attīstības programmas ietvaros, informē Madonas novada fonds. Dzelzceļa ēkas atjaunošanā un paplašināšanā tiek ieguldīti arī pašu līdzekļi un piesaistīts privātais finansējums.
Kā nākotnes plānus iezīmē Māris Olte, ar laiku lielajā stacijas ēkā ieplānots gardēžu restorāns, vieta, kur cilvēkiem satikties. Varbūt ko noorganizēt izdošoties jau uz Jaunā gada sagaidīšanu, bet pamatā durvis šai ēkai domāts vērt nākamgad.
30.08.2017.