Barkavas pagasta pirmsskolas izglītības iestādē „Ābelīte" šonedēļ bērnus iepazīstina ar ugunsdrošību mājās, svētku laikā, mežos, pļavās…
Jau no mazotnes bērnam jāmāca mīlēt un cienīt savus vecākus, apkārtni, kukainīti, kas pagadās ceļā, puķīti, smildziņu, kas aug pļavā, putniņus, kas redzami tuvākajā apkārtnē, lietas, kas viņam apkārt.
Pavasarī biežāk dzirdam par kūlas dedzināšanu, kas apdraud cilvēku, dzīvnieku, kukaiņu, putnu dzīvību.
Bērniem vecākajā/sagatavošanas grupā rotaļnodarbībās tiek stāstīts, kas var izraisīt ugunsgrēku, kā rīkoties, ja izcēlies ugunsgrēks, kā izsaukt ugunsdzēsējus.
Mums ir daudzi sadzīvē nepieciešamie priekšmeti, ko izmantojam katru dienu, bet, ja ar tiem rīkojas nepareizi, tie var būt bīstami cilvēka veselībai un dzīvībai, tāpēc jāievēro ugunsdrošības noteikumi, mācīsim to saviem bērniem.
Barkavas pagasta pirmsskolas izglītības iestādē „Ābelīte" ciemojās ugunsdzēsējs Edgars Daugulis un Andris Kellijs. Bērni iepazinās ar ugunsdzēsēja profesiju un aprīkojumu. Viņi bija ļoti ieinteresēti par šo profesiju. Paldies!
Atceries: par ugunsgrēku jāziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112 !
PII „Ābelīte" vārdā
GUNTA TOMIŅA