Šo pirmdien tika atklāta piemiņas plāksne Kalsnavas arborētuma izveidotājam Gunāram Igaunim.
Stāsta "Sēklas un stādi" direktors Guntis Grandāns: – Pasākums tika rīkots, jo Gunāram Igaunim 13. augustā būtu svinēti 80 gadi. Viņš ir cilvēks, kas aizsācis daudz jaunu lietu Kalsnavā. Vienu brīdi strādājis mežu pētīšanas stacijā par direktoru, bet pēc tam nodarbojies tikai ar zinātni. Kalsnavas meža pētīšanas stacijā notika pirmā meža sēklu plantāciju ierīkošana. Pēc tam Gunārs Igaunis pievērsās veidam, kā efektīvāk no sēklas izaudzēt stādus. Bet 70. gadu sākumā viņš sāka nodarboties ar Kalsnavas arborētuma ierīkošanu. Tikai 80. gadu beigās beidza šo darbu, jo gatavojās doties pensijā.
Atzīmējot arborētuma izveidotāja jubileju, atcerējāmies nozīmīgākos faktus Gunāra Igauņa biogrāfijā, runāts par viņa panākumiem un sasniegumiem. Vispirms pie dibināšanas pamatakmens notika īss piemiņas brīdis, tika atklāta plāksnīte, bet kundze Aina un dēls Armands ar meitām iestādīja eglīti. Tad bijušie darba biedri, zinātnieki, botāniskā dārza darbinieki, ar kuriem ir izveidojusies cieša sadarbība, devās ekskursijā, lai apskatītos, kā 34 gadu laikā ir izmainījies arborētums.
Laiks bija jauks. Arī cilvēku bija daudz, kas piedalījās atceres pasākumā.
Autors: AGRITA NUSBAUMA
VINETAS VORSLOVAS foto