VARAKĻĀNU novada dome tikko uzzinājusi priecīgu vēsti – atbalstu guvis varakļāniešu izstrādātais projekts „Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību ēkās" projektu konkursā, ko bija izsludinājusi Vides ministrija. – Pavisam ir atbalstīti 35 pašvaldību projekti, un ir liels gandarījums, ka starp tām esam arī mēs, – „Staram" atzīst Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša.
– Projekta ietvaros varēsim veikt septiņu pašvaldībai piederošu ēku siltināšanu, tajā skaitā bēniņu un ārsienu, kā arī pamatu jeb cokola siltināšanu, lielākajai daļai ēku paredzēta arī jumtu, logu un ārējo durvju nomaiņa. Šīs septiņas ēkas ir: Varakļānu kultūras nams, Varakļānu mākslas un mūzikas skola, bērnudārzs, veselības aprūpes centrs, Varakļānu novada domes administrācijas ēka, Stirnienes un Murmastienes pamatskola. Kopējie līdzekļi, kas paredzēti projekta īstenošanai, ir tuvu miljonam latu, pašvaldības līdzfinansējums – 6 procenti. Projekts visos septiņos objektos tiks realizēts vienlaicīgi, un mēs plānojam to pabeigt līdz nākamā gada rudenim. Tagad jābrauc noslēgt līgumu uz Vides ministriju un jāķeras klāt pie iepirkuma izsludināšanas, visa pārējā dokumentācija ir sakārtota, – projekta izstrādi sīkāk komentē domes izpilddirektors Māris Justs, atklājot, ka daļu no šīm ēkām bijis paredzēts siltināt no novada apvienošanās naudas. – Taču šobrīd sanācis vēl veiksmīgāk, tagad šajos darbos ieguldīsim tikai 6 procentus, pārējo naudu varēsim izmantot citiem mērķiem, – spriež izpilddirektors.
Autore: BAIBA MIGLONE