Vidzemes tūrisma asociācija sadarbībā ar Vidzemes un Dienvidigaunijas pašvaldībām turpina ieviest Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektu "Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju".
Septembrī Siguldā notika projekta tematiskā darba sanāksme, kuras galvenā tēma bija "Velomaršrutu marķēšana". 2010. gadā arī Cesvainē paredzēts marķēt velomaršrutu, kas riteņbraucējiem dos iespēju apskatīt apkārtni, novada interesantākās vietas un dabas ainavas.
Tāpēc 3. oktobrī notika izmēģinājuma brauciens pa maršrutu Cesvaine-Kārzdaba-Kočkares-Kraukļi-Cesvaine, kurā ikvienu riteņbraucēju aicināja piedalīties Cesvaines tūrisma informācijas centrs un tā vadītāja Ilze-Kalna Elksniņa.
Pagājušās sestdienas rītā, kad bija pasūtīts laiks bez lietus, izmēģinājuma brauciena dalībnieki devās ceļā. Velosipēdisti bija priecīgi gan par dabas skaistumu un jauki pavadīto dienu, gan par pieturas punktiem, kur varēja gan apskatīt ievērojamas vietas, gan cienāties ar viesu māju sagādātajiem labumiem.
Veloceļotāji mērojās augumiem ar Voļģu velnakmens diženumu, aplūkoja kādreiz skaisto Kārzdabas baznīcu, lauku mājā "Jurguci" sasveicinājās ar kazu ganāmpulku un cienājās ar saimniecībā gatavotajiem produktiem, izstaigāja puķu taku "Kalna Boķos", sildījās "Pie sievasmātes" kamīna, mielojoties ar pašmāju labumiem. Īpašs paldies brauciena dalībniecei Eleonorai Apenītei, kas paspēja gan rīta agrumā izcept maizīti, ar ko mūs vēlāk pacienāt, gan piedalīties braucienā.
Riteņotāji atzina, ka diena uz velosipēda bija lieliska atslodze un par grūtu nebija ne jaunākajam pedāļu minējam – piektklasniekiem Edgaram, ne vecākajai dalībniecei – Vijai. Paldies visiem, kas dalībniekus sagaidīja pieturas vietās: Ramonai Upītei un Dzidrai Bilinskai par pastaigu pa puķu taku "Kalna Boķos", Grašu pils saimniekiem par nama izrādīšanu, Kristianai un Matīsam Vaskiem "Jurgucos" par cienastu un iepazīstināšanu ar kazu ģimenes pārstāvjiem, Anitai Greidiņai par zupas vārīšanu un kamīna kuršanu.
Autore: GUNA GRAUDIŅA
AUTORES foto