27. februārī Degumnieku tautas namā pulcējās vietējā dāmu deju grupa "Orhidejas" un arī viņu ciemiņi, lai kopīgi atpūstos un mācītos uz pasauli palūkoties ar gaišu skatu. Tādēļ arī pasākumam bija izraudzīts moto "Ar smaidu pa dzīvi".
Ievadā vienas no sarīkojuma organizatorēm Ilze Melngaile un Iveta Šķēle ar uzmundrinošām runām klātesošos mudināja ikdienā pārāk neieslīgt sevis žēlošanā, sakopot visus spēkus, dzīvot šodienā un domāt par rītdienu ar optimismu. Ikviens varēja ieklausīties padomos, kā strādāt ar sevi, lai izvairītos no drūmām domām.
Ar sirsnīgu un skanīgu dziedāšanu un dejošanu vakara gaitā priecēja Varakļānu kultūras nama senioru sieviešu vokālais ansamblis "Sidrablāses", vadītāja Agnija Strūberga, Varakļānu dāmu deju grupa "Vēlziedes", vadītāja Valentīna Briška, kas
pirmo reizi uzstājās Degumnieku tautas namā. Abi kolektīvi par sevi saka šādus vārdus: – Vēl gribas zelta kurpes uzaut un gulbju ballē padejot, bet puķu kalendārā mūsu jau noplēsts rožu ziedu laiks. Rudenī starp košiem ziediem uzzied arī vēlziedes,
uzvilksim tad balles kurpes un dejosim par prieku sev!
Uzstājās arī pašmāju pašdarbnieki – dāmu deju grupa "Orhidejas", vadītāja Ilze Purpļeviča. "Orhideju" moto – viņas vēlas būt pulciņā, lai uzņemtu pozitīvas emocijas. Bet pats galvenais ir dāvināt prieku sev un visiem skatītājiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 07.03.2009.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto