Lieldienas ir laiks, kad dienas kļūst garākas, saule uzsmaida mīlīgāk un cilvēki paliek jaukāki, atvērtāki un rosīgāki.
Kā katru gadu, arī šoreiz 12. aprīlī Blaumaņa biedrība sadarbībā ar Ērgļu vidusskolu ciemojās sociālās aprūpes centrā „Kastaņas".
2. un 4. klases skolēni skolotājas Vinetas Dāves vadībā bija sagatavojuši muzikāli literāru Lieldienu sveicienu. Mīlīgi un maigi skanēja tautisko koklīšu priekšnesumi, skandinot saules un pavasara dziesmas. Ar kokles skaņām priecēja un dziedāja skolotāja Vineta Dāve un viņas audzēkņi – Paula Konovalova, Gerda Lazdiņa, Krista Āboliņa, Alīna Muša, Evelīna Jansone. Ansamblim pievienojās bungas, kuras enerģiski un ritmiski sita Keita Una Daumane. Klavieres spēlēja Karolīna Keita Vanaga, altu pūta Linards Filipenkovs, saksofonu – Manuela Hofmane. Skaņdarbu flautām izpildīja Paula Konovalova un Līna Madsena. Dziesmiņu „Rīgas gaiļi" atraktīvi un skanīgi dziedāja Guste Strazdiņa. Ar Lieldienu dzejolīšiem skatītājus iepriecināja Karolīna Keita Vanaga, Līna Madsena, Linards Filipenkovs, Patrīcija Dance, Inese Monika Seska. Skolēni SAC „Kastaņas" iemītniekiem bija sarūpējuši mazas un jaukas Lieldienu dāvanas – papīra zaķīšus, kas sadējuši gardas oliņas.
„Braku" muzejs un biedrība „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" dāvāja grāmatu „„Brakos" ir varen jauki", kurā apkopoti Blaumaņa konkursu skolēnu labākie domraksti un pārdomas par „Brakiem", lasāmi skaisti un atzinīgi ieraksti no muzeja viesu grāmatas, kā arī rakstnieku, literatūras pētnieku atziņas par R. Blaumani un „Brakiem".
Pasākuma otrajā daļā muzicēja akordeonists Uldis Vabulis, kuru „Kastaņu" iemītnieki gaida ar prieku, jo viņiem ļoti patīk klausīties jaukajās dziesmu skaņās, kā arī dejot un vienkārši justies labi un omulīgi.
Paldies „Kastaņu" ļaudīm par viesmīlību un sirsnīgo uzņemšanu! Tiksimies atkal nākamajā pavasarī!
25.04.2017.