Šogad Lieldienu laiks bija tāds ziemīgs un auksts, taču saules dienu kļūst arvien vairāk. Vēl tikai jāpaciešas, un pavasarim durvis vaļā.
Ar saulainiem sveicieniem 28. martā Blaumaņa biedrība sadarbībā ar tautas mūzikas kopu „Pulgosnieši" ciemojās sociālās aprūpes centrā „Kastaņas".
„Pulgosniešu" dziedātāji Vinetas Dāves vadībā bija sagatavojuši jaukas un skanīgas Lieldienu dziesmas par sauli, tās iekustināšanu, iešūpināšanu, par pavasari un prieku, ko rada kopā būšana un dziedāšana. Katrs no tautas mūzikas kopas dalībniekiem „Kastaņu" iemītniekiem bija sarūpējis krāsainas olas kā dāvanu svētkos, ar pūpoliņiem ikvienu mīļi nopēra, lai veselība iekšā un slimība ārā. „Pulgosnieši" radīja latvisku un skaistu Lieldienu laika izjūtu, tādu, kādu to svinēja un godāja mūsu senči.
„Braku" muzejs un biedrība „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" dāvāja grāmatu „Blaumaņa tēlu pasaulē", kurā apkopoti Blaumaņa konkursu skolēnu labākie domraksti un pārdomas par Blaumaņa darbu tēliem, literatūrpētnieku atziņas par rakstnieka daiļrades varoņiem un patīkamai noskaņai „stila ziedi" no skolēnu domrakstiem.
Pasākuma otrajā daļā muzicēja akordeonists Uldis Vabulis, kuru „Kastaņu" iemītnieki vienmēr gaida ar prieku, jo viņi ir iemīļojuši vecās dziesmas, ziņģes un tautas dziesmas. Dzied līdzi, un ņiprākie arī dejo, kopā radot jauku un gaišu noskaņu.
Paldies „Kastaņu" ļaudīm par viesmīlību un sirsnīgo uzņemšanu! Tiksimies atkal nākamajā pavasarī!
04.04.2018.