Piektdien Cesvaini apmeklēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš un tikās ar novada pašvaldības domes priekšsēdētāju un domes deputātiem, lai klātienē iepazītu Cesvaines pašvaldības vajadzības un problēmas un diskutētu par efektīvākajiem risinājumiem.
Mērķis apmeklēt pašvaldības ticis izvirzīts jau 2014. gada janvārī, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierēdņu pienākumus sāka pildīt Romāns Naudiņš un pašreizējais parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis, toreiz gan mainītos amatos. Vēloties noskaidrot pašvaldību būtiskākās vajadzības, kopš gada sākuma apmeklēts jau vairāk nekā 80 pašvaldību.
– Šodien apzināju vairākas problēmas, kuras ir Cesvaines pašvaldībai, noskaidroju, kādi ir pašvaldības mērķi, investīciju projekti, un – pats galvenais – informēju pašvaldības pārstāvjus par to, kāda būs Eiropas fondu izmantošanas politika no 2014. līdz 2020. gadam. Ļoti svarīgi ir tas, ka turpmāk arī mazās pašvaldības varēs saņemt Eiropas struktūrfondu finansējumu, kas iepriekš bija pieejams tikai reģionālajiem centriem. Pagājušajā nedēļā biju līdzīgā vizītē Ciblas novadā, kur 15 gadu nebija viesojies neviens ministrs, taču mūsu ministrijas mērķis ir izveidot kontaktus un dialogu ar pašvaldībām, tādējādi daudz vieglāk atrodot kopīgu valodu, jo jāapzinās, ka ministrija kalpo pašvaldībai, nevis otrādi, – vizītes laikā Cesvainē akcentēja Romāns Naudiņš.
Kā atzina ministrs, šī piektdiena izrādījusies veiksmīga diena pašvaldību apmeklējumam, jo pa ceļam uz Cesvaini viesojies Jaunpiebalgā, saskatot arī tur idejas un vēlmes, kā attīstīt novadu.
Ministrs uzsvēra: – Līdzīgi arī Cesvainē redzu enerģiskus cilvēkus, tāpēc, Dievs, dod, lai mums viss izdodas arī nākamajā Eiropas fondu periodā, kas būs būtiskākais finanšu instruments. Svarīgākais būs to gudri izmantot, lai nauda nonāktu tieši uzņēmējdarbības sektora atbalstam, jo skolas reģionos jau esam uzbūvējuši, kultūras namus atjaunojuši, un tagad laiks, cik vien iespējams, finansējumu ieguldīt biznesa atbalstam, lai cilvēki varētu strādāt labu darbu, kas ir pienācīgi atalgots. To varēs panākt tikai tad, ja tiks īstenota reģionālā politika, kas vērsta uz tautsaimniecību, uzņēmējdarbību. Šodien pārrunājām tos priekšlikumus, ko es piedāvāju Finanšu ministrijai un valdībai, un man kā ministram ļoti svarīgs ir atbalsts no visām pašvaldībām, lai jaudīgāk virzītos šīs politikas realizēšanas virzienā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.08.2014.
Autore: RITA TURKINA
DĀVJA VECKALNIŅA foto