Ikviens cilvēks vēlas dzīvot sakoptā un skaistā vidē, bet vienmēr atrodas cilvēki, kas cenšas izpostīt otra darbu. Šāda situācija ir izveidojusies arī Aronas pagasta Kusā.
Šīs nedēļas sākumā redakcijā tika saņemts zvans no Aronas pagasta iedzīvotājas, kas satraukti stāstīja par Kusā notiekošo.
– Nepieņemami ir samierināties ar dažu cilvēku radītajiem postījumiem. Vairākkārt ir apzīmēta autobusu pietura Kusā. Pavisam nesen visi uzraksti tika aizkrāsoti, bet jau atkal tie „rotā" pieturu. Ikdienā tai garām pārvietojas gan sabiedriskais transports, gan automašīnas, un ko gan cilvēki lai domā par mūsu pagastu? Vai ir glīti tā demolēt sabiedrisku vietu? Ar katru reizi uzraksti paliek arvien vairāk un tie kļūst rupjāki. Es tiešām nezinu, kā to novērst. Godīgie pagasta iedzīvotāji ir bezspēcīgi pret šiem huligāniem. Katram policistu pie sāniem nenoliks, bet kaut kā ir jācīnās ar šo visatļautību, – sašutumu pauda Aronas pagasta iedzīvotāja.
Jautāts par šo problēmu, Aronas pagasta padomes priekšsēdētājs Andrejs Piekalns pastāstīja:
– Kusā apraksta ne vien pieturu, bet arī ceļa zīmes. Un tā notiek ne tikai pie mums, bet arī pilsētās un citos pagastos. Cīnāmies ar šīm problēmām, aizkrāsojam uzrakstus, skolās tiek runāts par huligānismu un mācīts, ka tā nevajag darīt. Diemžēl, ir cilvēki, kas turpina ar baloniņiem postīt citu darbu. Taču, kamēr pie rokas neviens nav pieķerts, likums ir bezspēcīgs. Kamēr šie huligāni netiks noķerti, turpināsim šos uzrakstus aizkrāsot. Uzskatu, ka pieaudzis cilvēks neapzīmē pieturas, tie ir pusaudži. Manuprāt, tā nav tikai policijas lieta – notvert un sodīt šos huligānus. Pagasta iedzīvotājiem jābūt vērīgiem un jāziņo, ja tiek pamanītas nekārtības.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
AGRA VECKALNIŅA foto