MĀRCIENAS pansionāts martā spēra soli tuvāk pilnvērtīgam iestādes darba sākumam, jo 22. martā Madonas novada pašvaldības dome apstiprināja Mārcienas pansionāta nolikumu.
– Mārcienas pansionāta nolikums ir izstrādāts, lai pēc būvprojekta „Pirmsskolas izglītības iestādes rekonstrukcija par pansionātu" nodošanas varētu kārtot noteiktajā kārtībā Mārcienas pansionāta reģistrāciju Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā, – skaidroja Mārcienas pansionāta vadītāja Dace Zeile.
Kā zināms, šobrīd pansionāta ēkā vēl turpinās pēdējie darbi, lai 29. aprīlī ēku varētu nodot ekspluatācijā. Sākotnēji to bija plānots izdarīt mēnesi agrāk, taču, tuvojoties līguma izpildes termiņa noslēgumam un risinot tehniskos jautājumus objektā, kas bija radušies būvniecības laikā, tika konstatēts, ka sākotnējā līguma termiņos to nav iespējams izdarīt. Tāpēc tika lūgts līguma termiņa pagarinājums, ko Madonas novada pašvaldības dome būvdarbu veicējam SIA „WOLTEC" arī piešķīra.
Būvniecības sadaļu saistībā ar Mārcienas pansionātu plāno noslēgt jau šomēnes, taču pašu iestādi tik ātri atvērt un apdzīvot vēl nevarēs, jo rekonstruētā ēka vēl ir jāaprīko ar mēbelēm, sadzīves tehniku, kā arī nepieciešamo inventāru, tostarp specializēto. Konkrēts datums, kad pansionāts varētu vērt durvis, vēl nav nosaukts, taču provizoriski tas varētu notikt šoruden.