Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti izskatīja jautājumu par Bērzaunes pagasta ģerboni.
Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Miķelsons deputātus informēja, ka jautājums par ģerboņa nepieciešamību tika aktualizēts jau labu laiku pirms novadu reformas, taču pagasta padomes laikā to neizdevās realizēt, jo deputātu domas dalījās un arī finansējuma nebija. Jau novada sastāvā pagastā pie šī jautājuma darbs tika atsākts, jo ģerbonis Bērzaunes pagastam piešķirtu savu identitāti un plašāku atpazīstamību.
– Savus metus pārvaldei iesniedza mākslinieks Vladimirs Ladusāns – Mākslinieku savienības un Dizaineru savienības biedrs, kā arī daudzu reģistrētu ģerboņu un preču zīmju autors. Viņš izstrādāja četras iespējamā ģerboņa skices (attēlā), kas tika piedāvātas apspriešanai Bērzaunes pagasta iedzīvotājiem. Pēc apkopotajiem rezultātiem par pirmo variantu nobalsoja 21 cilvēks, par otro – 3, par trešo – 49 (šo skici arī plānots iesniegt Heraldikas komisijā), bet par ceturto – 30. Bija arī iesniegta nedaudz izmainīta ceturtā varianta skice, kurā purpura krāsa tika aizstāta ar sarkano un mainīta sadalošā svītra. Saņēmām arī vairākus ieteikumus un komentārus par simbolu izvietojumu un izmēru ģerbonī, taču jāpiebilst, ka savas korekcijas ģerboņa izskatā, iespējams, veiks arī Heraldikas komisija, – pastāstīja Ivars Miķelsons.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.05.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS