Praulienas pagastā 9. aprīlī notika AS „Madonas ūdens" rīkotā tikšanās ar iedzīvotājiem sakarā ar jaunā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa stāšanos spēkā no šāgada 1. maija.
Šādas tikšanās notiks piecos pagastos, kur gaidāms lielākais tarifa kāpums, bet Praulienas pagasts bija pirmais, kur pēc SPRK lēmuma par iesniegtā tarifa projekta apstiprināšanu kopā ar uzņēmuma speciālistiem ieradās AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks un atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem.
Praulienas pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Gotlaufs sarunā atzina, ka tikšanās noritējusi konstruktīvā gaisotnē un gaidāmo tarifa paaugstināšanu iedzīvotāji uztvēruši ar sapratni.
– Būtībā mēs šim cenu kāpumam bijām gatavi krietnu laiku iepriekš – jau pirms gadiem četriem, kad Praulienas pagastā tika īstenots ūdenssaimniecības attīstības projekts un cilvēkiem tika izskaidrots, ka „Madonas ūdens" apkalpes zonā būs vienots tarifs un par ūdeni un kanalizācijas pakalpojumiem būs jāmaksā vairāk. Vienīgi gāja laiks, nekas nemainījās, un iedzīvotāji jau sāka piemirst par gaidāmo ūdens un kanalizācijas cenas kāpumu, bet agri vai vēlu tam tomēr bija jānotiek, – uzsvēra Valdis Gotlaufs.
Arī attiecībā uz ūdens kvalitāti viņš atzina, ka pēc ūdenssaimniecības attīstības projekta īstenošanas tā ir uzlabojusies.
– Ūdens no urbumiem arī pirms projektu īstenošanas tika padots ļoti labs, bet problēmas radīja vecie cauruļvadi, kurus laika zobs nebija pasargājis un kuri bija nolietojušies. Protams, ūdens, kāds tas pa šādiem cauruļvadiem ar rūsas nogulsnēm nonāca līdz patērētājiem, neapmierināja iedzīvotājus. Turpretī tagad ūdensvads ir nomainīts, ūdens tiek atdzelžots, vienīgi vēl ir novērojama kaļķainība, – atzīmēja Valdis Gotlaufs.
Jāpiebilst, ka no 1. maija arī Praulienas pagastā par ūdens kubikmetru būs jāmaksā 1,18 eiro (plus PVN); par kanalizācijas kubikmetru – 1,48 eiro (plus PVN).
Līdz šim par šiem pakalpojumiem attiecīgi te bija jāmaksā 0,43 un 0,36 eiro (bez PVN), tātad tarifa palielinājums ir diezgan ievērojams.
12.04.2019.