Cesvaines novada domei ir tradīcija pirmajā skolas dienā apmeklēt un sveikt jaunā mācību gada sākumā visas novada izglītības iestādes.
– Tradicionāli izglītības iestāžu bibliotēkām pirmajā skolas dienā dāvinām arī pa
grāmatai, – pastāstīja Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, kas vakar, jaunā mācību gada sākumā, sveica gan vidusskolas, gan mūzikas un mākslas skolas audzēkņus un pedagogus. – Vidusskolai, piemēram, uzdāvinājām grāmatu angļu valodā par pasaules 200 pilsētām, savukārt mākslas un mūzikas skolai dāvinājām grāmatu par tērpu vēsturi, internātpamatskolai – par 100 ievērojamākajiem pasaules ceļojumiem angļu valodā, grāmata tika arī pirmsskolas izglītības iestādei.
Skolēnu skaits novadā nedaudz ir samazinājies, taču tā diemžēl ir visā valstī. Vēl gan šis skaitlis tiks precizēts, bet jau šobrīd zināms, ka nedaudz mazāk skolēnu ir internātpamatskolā, tāpat arī vidusskolā, kur pagājušajā mācību gadā bija 317 skolēnu, šogad – ap 300. Katrā ziņā mācību iestādes darbam ir gatavas. Šogad pirmo gadu novadā bija skolotāju konference, kas notika pagājušajā piektdienā, kurā mēs pārrunājām visus aktuālos jautājumus, kādu, protams, netrūkst arī mūsu novadā. Katra mācību iestāde sniedza prezentāciju, un konferencē piedalījās un klātesošos uzrunāja arī psihologs un sociālais darbinieks. Katru gadu novada domes deputāti pirms mācību gada sākuma iepazīstas ar skolu gatavību jaunajam darba cēlienam. Arī šoreiz pirms konferences 28. augustā deputāti kopā ar pašvaldības izglītības darba koordinatori Inesi Āri devās apskatīt novada izglītības iestādes un to gatavību 2. septembrī uzņemt skolēnus. Apskatītas tika gan pirmsskolas izglītības iestādes „Brīnumzeme", gan sākumskolas telpas, sporta halle, vidusskolas ēka, internātpamatskola, kā arī Cesvaines mūzikas un mākslas skola. Redzēto konferencē izanalizējām, aktualizējām problēmas.
Autore: BAIBA MIGLONE