BARKAVAS Profesionālajā vidusskolā mobilitātes projekta Erasmus+ ietvaros ieradušies sadarbības partneri no Horvātijas skolas Prelog, kas sagatavo audzēkņus tūrisma, apkalpojošās sfēras un gastronomiskā servisa specialitātēs. Četri audzēkņi un skolotājs no Horvātijas uzturēsies Barkavas PV no 26. oktobra līdz 6. novembrim.
Barkavas PV direktore Silvija Smeltere stāsta: – Horvātijas jaunieši dzīvo dienesta viesnīcā kopā ar mūsu audzēkņiem, darbojas kopā ar pašpārvaldi. 26. oktobrī visi apmeklēja SIA „Junge" „Krūmiņa beķereju" Madonā, kur arī tika rasta iespēja praktizēties. Vakar kopā ar skolotāju Lilitu Zukuli apmaiņas programmas audzēkņi bija ekskursijā Madonas TIC, Madonas sporta centrā, kā arī apskatīja Cesvaines pili. Ieplānotas praktiskās nodarbības arī „Smeceres krogā", „Kučuru dzirnavās", „Mārcienas muižā", kā arī skolā kopā ar mūsu tūrisma un viesnīcu pakalpojumu specialitātes audzēkņiem. Noslēgumā plānots atpūtas vakars Barkavas PV SPA kompleksā.
Par audzēkņu apmaiņu projektā Erasmus+ projektu koordinatore Anita Juška ir gandarīta: – Esam uzrakstījuši katrs savu projektu, un viesi no Horvātijas jau ir atbraukuši, savukārt mūsu projekts arī ir apstiprināts, un Barkavas PV audzēkņi dosies uz Horvātiju nākamgad aprīlī. Pavisam esam pabijuši 16 Eiropas valstīs, bet Horvātija ir mūsu partneris pirmo reizi. Projektu ziņā šis ir ražīgs gads.