BARKAVAS pagastā apkures sezona, kā pastāstīja SIA „Barkavas KPS" valdes loceklis Jānis Ikaunieks, beidzās 27. aprīlī.
– Pirmdienas vakarā siltuma padeve tika atslēgta visiem objektiem. Pirms tam neviens nebija izteicis vēlēšanos, ka tas būtu jādara agrāk vai vēl jāturpina kurināt. Apkures sezona kopumā Barkavā noritēja veiksmīgi, pat labāk, nekā bija cerēts. Tā bija pirmā sezona, kad mājās siltuma padevi varēja regulēt, pateicoties tajā uzstādītajiem siltummezgliem. Pagāja kāds laiciņš, kamēr cilvēki pie tā pierada, bet pats galvenais – siltumu pa logiem vairs nevajadzēja laist ārā. Maksas ziņā izmaiņu gan nebija, un, tāpat kā iepriekšējos gados, tika aprēķināta vidējā maksa par kvadrātmetru, nevis par reāli patērēto siltumu katrā mājā atbilstīgi siltumskaitītāju rādījumiem, – akcentēja Jānis Ikaunieks.
Viņš informēja, ka attiecībā uz parādniekiem situācija nav īpaši mainījusies. Daļa, it īpaši pensionāri, maksā ļoti apzinīgi, bet tai pašā laikā ir cilvēki, kuri dažādu iemeslu dēļ ignorē noteikto maksāšanas termiņu un uzkrāj lielus parādus.
Vaicāts par nākotnes iecerēm, kādi darbi ir ieplānoti un vai uzņēmums turpinās sniegt šos pakalpojumus arī turpmāk, Jānis Ikaunieks uzsvēra – tiek plānots, ka, gatavojoties nākamajai apkures sezonai, katlumājā Barkavā SIA „Madonas siltums" uzstādīs jaunu ierīci siltuma apmaiņas uzlabošanai.
– Daudz kas būs atkarīgs no tā, vai Madonas novada pašvaldība piešķirs līdzekļus šo un citu darbu veikšanai. Ir arī zināms, ka mūsu uzņēmums apkuri Barkavā nodrošinās arī 2015./2016. gada apkures sezonā, bet to, kā būs tālāk, rādīs laiks, šai ziņā iespējamas arī izmaiņas, – atzīmēja uzņēmuma vadītājs.