Ziemassvētku laikā Ērgļu novada iedzīvotāji jau otro gadu tika aicināti piedalīties konkursā „Ziemassvētku mirdzums".
15. janvārī tika pasniegti atzinības un pateicības raksti konkursa dalībniekiem.
– Pagājušajā otrdienā tika sveikti Ērgļu novada iedzīvotāji, kuri Ziemassvētku laikā parūpējās par savu māju, uzņēmumu, apkārtnes noformēšanu atbilstoši svētku laikam. Konkursu organizē Ērgļu novada pašvaldība sadarbībā ar Ērgļu saieta namu, un jāsaka, ka šis konkurss novadā ir kļuvis par tradīciju, – pastāsta pašvaldības kultūras darba organizatore Sandra Avotiņa. – Ziemassvētku noformējumi tika vērtēti trīs kategorijās: privātmāju, uzņēmumu un daudzstāvu dzīvojamo māju noformējums. Novada iedzīvotāji iepriekš tika aicināti pieteikties dalībai konkursā, bet bija arī tādi, kas apkārtni izgreznoja savam un citu priekam un īpaši konkursam nepieteicās. Jāsaka, ka atsaucība bija liela. Šis konkurss pierāda, ka iedzīvotāji ar prieku iesaistās, rada svētku izjūtu ne tikai sev, bet arī apkārtējiem. Varētu teikt, ka bija pat radies azarts, domājot, kā labāk izgreznot ēkas un pagalmus. Atsaucība bija liela ne vien no Ērgļu, bet arī visa novada iedzīvotājiem.
Konkursa vērtēšanas komisija trīs cilvēku sastāvā apskatīja un izvērtēja noformējumu atbilstību Ziemassvētku specifikai, konkursa nosaukumam, kompozīcijas un idejas oriģinalitāti, materiālu pielietojumu un krāsu risinājumu, kā arī pirmo iespaidu. Pēc izvērtēšanas diplomus un atzinības rakstus saņēma arī tie konkursa dalībnieki, kas nebija pieteikušies.
Kā atzina Sandra Avotiņa, šis konkurss ir kļuvis par tradīciju un tiks turpināts.
– Protams, kaut kas tiks mainīts, veidotas dažādas variācijas. Šoreiz izvērtētāju komisija ieteica mainīt sastāvu, lai dažādotu vērtēšanu. Laiku pa laikam nepieciešamas pārmaiņas, lai nezustu interese, bet būtu motivācija un prieks turpināt. Uzskatu, ka šis konkurss ir jāturpina, jo tam ir cēls mērķis – attīstīt vizuālo noformējumu un sabiedrības ieinteresētību svētku noskaņas radīšanā Ērgļu novadā, – uzsver Sandra Avotiņa.
23.01.2019.