Ērgļos ir liels iedzīvotāju īpatsvars, kuri izvēlas deklarēt savu dzīvesvietu elektroniski – par to liecina visas 119 Latvijas pašvaldības aptverošā „Latvijas e-indeksa" mērījuma rezultāti.
Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Velcis „Staram" norādīja, ka nav pamanījis, ka pēdējā laikā cilvēku, kuri izvēlas lietot e-pakalpojumu, būtu kļuvis vairāk, taču paļāvās, ka mērījuma rezultāti ir bijuši pareizi.
– Cilvēki joprojām pašvaldības pakalpojumus pārsvarā saņem klātienē un nāk pie mums ar jau aizpildītiem dokumentiem, veidlapām. Kopumā gan jāatzīst, ka mērījuma rezultāti iepriecina, jo acīmredzot ir radīts kaut kas tāds, ko iedzīvotāji var ērti, ātri lietot, veids, kādā to lietot, ir tiem saprotams un reizē arī nepieciešams, – minēja Guntars Velcis.
Liela daļa novada iedzīvotāju aktīvi apmeklē pašvaldības bibliotēkas, kur pieejams bezmaksas internets, un acīmredzot daudzi tieši bibliotēkās izmanto e-pakalpojumus. Domes vadītājs gan atzina, ka visai maz dokumentu tiek saņemts no tīmekļa vietnes latvija.lv. Acīmredzot tās lietošana iedzīvotājiem nav īpaši parocīga.
Jāteic, ka atbilstoši „Latvijas e-indeksa" mērījumiem centrālajā administrācijā pilnībā elektroniski ienākošo un izejošo korespondenci organizē katrā piektajā domē, savukārt katrā desmitajā – personālvadības dokumentāciju un iekšējos rīkojumus. Par 12% pieaudzis arī pašvaldību skaits, kuras ieviesušas dokumentu vadības sistēmu, tādējādi samazinot izmaksas, ekonomējot laiku dokumentu apstrādes procesos un paaugstinot efektivitāti.