Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aizvadīti 12. Ērgļu novada svētki

ZANE BIKOVSKA

Autors • 31.07.2018.

Aizvadīti 12. Ērgļu novada svētki
Burtu lielums

Tajos ikviens interesents varēja izbaudīt plašu un bagātīgu svētku programmu trijās dienās, no 27. līdz 29. jūlijam. Svētku apmeklētāji piedalījās dažādās interesantās un aizraujošās aktivitātēs, kā arī Rūdolfam Blaumanim veltītā konferencē, klausījās koncertus, izmēģināja spēkus un veiksmi vairākos sporta veidos, darbojās meistarklasē, kas norisinājās Ērgļu stacijā, un baudīja neformālu svētku atmosfēru.

Svētku atklāšana sākās ar nelielu koncertu 27. jūlijā pulksten 17 pie Ērgļu novada domes ēkas. Atklāšanas pasākuma laikā klātesošos priecēja jauktais koris „Ērgļi" diriģenta Ralfa Šmidberga vadībā. Tautiskas un latviskas mūzikas pavadījumā dejas grieza jauniešu deju kolektīvs „Pastalnieki" (vadītāja Mārīte Taškāne), bet visus uzjautrināja R. Blaumaņa lugas „Skroderdienas Silmačos" tēli Pindacīša un Tomuļmāte.

Uz svētku atklāšanu katrs varēja ierasties ar pašdarinātu vainagu. Kā simbolisku dāvanu Sausnējas un Jumurdas pagasta pārstāvji līdzi atveda savus sapītos lielos vainagus. Protams, par savu vainagu parūpējās arī Ērgļu novada svētku rīkotāji.
Pašdarbnieku kolektīvs no Sausnējas svētku atklāšanas dalībniekus priecēja ar deju, savukārt Jumurdas pagasta pārstāvji savam priekšnesumam bija sagatavojuši dziesmu. Svētku atklāšanas pasākuma laikā izskanēja daudz laba vēlējumu, kā arī stipru un iedvesmojošu vārdu.
– Mēs visi esam daļiņa no Latvijas, mēs visi esam daļiņa no Ērgļu novada, un mēs visi esam kā ozola lapas vienā kopīgā vainagā. Darīsim visu, kas mūsu spēkos, novērtēsim visu, kas mums ir, un turēsim šo ozola vainagu ciešu un stipru! Sveiciens visiem valsts svētkos un mūsu novada svētkos! – tā klātesošos uzrunāja Sausnējas pašdarbnieki.
– Šodien esam pie jums atbraukuši, tērpušies zilos toņos, jo katrā no mums ir mazumiņš no Latvijas zilajiem ezeriem un siliem. Sveiciens jums visiem svētkos! Izturību, draudzību, cieņu un sapratni, jo mēs visi taču esam tik jauki un brīnišķīgi cilvēki šajā pusē, – uzmundrinošus vārdus Ērgļu novada iedzīvotājiem un svētku viesiem veltīja jumurdieši.
Patīkami pacilāts un svētku noskaņas pārņemts bija arī Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis.
– Katru gadu sava novada svētku laikā izjūtu prieku. Šogad tas ir vēl lielāks, jo tuvojas Latvijas 100 gadu jubileja. Tā kā uz svētkiem ierodas daudz cilvēku, cenšamies organizēt pasākumu programmu tādu, lai pēc iespējas vairāk aktivitāšu būtu pieejamas bez maksas. Piesakās arvien vairāk entuziastu, kuri organizē savas aktivitātes, savu programmiņu, ko piedāvāt izmēģināt, izbaudīt, apskatīt vai saklausīt novada svētku dalībniekiem. Sākumā vienmēr ir zināms satraukums par to, kā būs, vai viss izdosies labi. Tā ir vienmēr, kad pasākumā ir daudz cilvēku. Jāuzņemas saimnieka rūpes un pienākumi, bet prieka izjūta tāpēc mazāka nepaliek. Ļoti labi, ka laiks ir silts un saulains, arī tas priecē, – sacīja Guntars Velcis.
Novada svētku programmā šogad iekļautas līdz šim vēl nebijušas aktivitātes, protams, saglabātas arī nu jau par tradīcijām kļuvušās.
– Šogad pasākumi notiks arī Ērgļu stacijā, Pārsteigumkalnā un citās vietās. Būs teātra izrādes, protams, nemainīgas palikušas stabilās vērtības – estrādē notiks koncerts, svētku otrajā dienā paredzēti sīkmači, zoles spēlēšana, volejbols, basketbols. Visu nemaz nevar uzskaitīt. Katrā ziņā ļoti ceru, ka svētkus apmeklēs daudz interesentu – gan vietējie, gan tie, kuri dzīvo ārpus Latvijas un šo svētku laikā atgriežas mājās satikt draugus un baudīt pasākumu, – prieku par satikšanos pauda domes priekšsēdētājs.
Guntars Velcis novēlēja latviešiem vairāk pievērsties svinēšanai un mazāk sērošanai, nerunāt un nedomāt par to, kas pagājis, domāt par to, kas vēl būs, būt priecīgiem, laimīgiem, laipnākiem vienam pret otru un nemeklēt blusas otra kažokā, bet mēģināt kopīgi domāt par to, kā dzīvot tālāk, nevis plēsties par pagātni. Viņš uzsvēra, ka jāskatās uz priekšu, jābūt gaišākiem un vairāk jāsvin.
– Vēl neesam paguvuši aplēst, cik daudz cilvēku apmeklēja svētkus, bet publikas bija daudz. Lielu skaitu piesaistīja vakara koncerts svētku atklāšanas dienā. Uz to ieradās gan viesi, gan ērglēnieši. Protams, skaistais salūts bija ļoti apmeklēts, kā arī Latvijas simtgades goda aplis, uz ko bija liela atsaucība, – atskatu aizvadītajos svētkos sniedza Ērgļu novada pašvaldības iepirkumu un informācijas speciāliste Ilze Daugiallo.
– Sestdiena aizritēja, darbojoties dažādās darbnīcās un piedaloties aktivitātēs. Daudzi izbrauca ar kanoe laivām, cilvēkiem patika kajaku un SUP dēļu izbraucieni. Zināma daļa interesentu apmeklēja R. Blaumaņa literāro konferenci. Pēc divu gadu pauzes piedāvājām šaušanu pa māla paipalām, lokšaušanu, orientēšanos, ko izmēģināja gan mazi, gan lieli. Tāpat pēc maza pārtraukuma piedāvājām svētku apmeklētājiem nobaudīt gardās saimnieču ceptās kūkas. Lielu interesi piesaistīja dzīvnieku ferma, kur mazajiem bija iespējams samīļot un apskatīt dažādus dzīvnieciņus. Sīkmaču aktivitātēs arī piedalījās padaudz cilvēku, visas aktivitātes tajos, protams, bija pēc izvēles. Pilnīgs jaunums šogad bija gastronomiskais randiņš Ērgļu stacijā kopā ar Māri Olti un populārākajiem Latvijas pavāriem. Cilvēkiem bija iespējams ne tikai pasūtīt sev pusdienas, bet arī izstaigāt staciju kopā ar M. Olti. Baudījām Rīgas bērnu teātra izrādi „Sprīdītis". Lai uzjautrinātu pašus mazākos, piedāvājām viņiem putu ballīti, kas ir ļoti populāra un iecienīta. Uz to ieradās gan bērni, gan viņu vecāki, lai atpūstos kopā ar atvasēm un viņus iemūžinātu jautros video un fotogrāfijās. Muižas parkā norisinājās akcija „100 dižkoki no 100 novada ģimenēm". Katra ģimene, kas dzīvo mūsu novadā un vēlas piedalīties akcijā, atstājot un uzdāvinot Latvijai no sevis kādu dižkoku, tiek aicināta pieteikties un pēc tam arī šo kociņu iestādīt, lai vēlāk varam apkopot un noteikt precīzu iestādīto koku skaitu, kā arī reģistrēt, kuras ģimenes šo labo darbu veikušas, – pastāstīja I. Daugiallo.
Viņa cer, ka ikviens svētku apmeklētājs atrada ko savai sirdij un interesēm atbilstošu un tīkamu, labi pavadīja laiku un izbaudīja novada svētkus, kas šogad patiešām ciemiņus un mājiniekus priecēja ar plašu atpūtas programmu.
Uz tikšanos nākamajos Ērgļu novada svētkos!


01.08.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px