Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aizritējis tradicionālais velopārgājiens

Redakcija

Autors • 09.08.2010.

Aizritējis tradicionālais velopārgājiens
Burtu lielums

Aizvadītajā sestdienā jau piekto gadu Dzelzavā notika Dzelzavas pagasta pārvaldes kopā ar aktīvistiem Elmāru Vaski, Valdi Priednieku, Daci Niedru un Edgaru 
Šņepstu organizētais tradicionālais velopārgājiens. Šogad, spītējot neciešamajai svelmei, pārgājienā devās 58 dalībnieki.

Dalībniekus atklāšanas parādē nostādīja un lika pēc kārtas skaitīties sacensību galvenais tiesnesis Valdis Priednieks. 

— Es’ sveiks, velomīļi! — dalībniekus uzrunāja Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Elmārs Vaskis. 

— Ir patīkami atkal atklāt tradicionālo velopārgājienu Dzelzavā. Priecē tas, ka starp mums, dzelzaviešiem, ir arī ciemiņi no pārējā Madonas novada. Šodien pirms starta laiks ir karsts, tāpēc jautāšu jums to pašu, ko futbola spēles sākumā, — varbūt atliekam karstuma dēļ?

Dalībnieki vienotā korī atbildēja: — Nē! 

Pagasta pārvaldes vadītājs novēlēja braucējiem veiksmi un atšķirībā no citiem gadiem, kad pats piedalījās velopārgājienā un dalībniekus ieveda distancē, veikt goda apli ap stadionu uzticēja Pēterim, argumentējot, ka šim dalībniekam ir visiespaidīgākā ķivere. — Lai Pēteris ar ķiveres ragiem izlauž ceļu pārējiem dalībniekiem drošākai braukšanai, — vēlēja Elmārs Vaskis. 

Pēc galvenā tiesneša Valda Priednieka norādījumiem dalībniekiem tika dots starts.
Kopumā distancē bija jāveic 35 km mierīgā tempā, nekur nesteidzoties. Pirmajā pieturpunktā tika sagaidīti visi pārgājiena dalībnieki. Viņi nedaudz atpūtās, un ar 30 sekunžu intervālu ātrumposmā tika palaisti 22 velobraucēji, lai sacenstos 6 km garajā distancē. Šie braucēji sacentās sešās vecuma grupās. 

Pēc ātrumposma visi dalībnieki atpūtas bāzē Pietniekā iestiprinājās, atpūtās un sacentās basketbola soda metienos, šautriņu mešanā, šaušanā ar pneimatisko šauteni, ķieģeļu turēšanā. 

Velopārgājiens nebija organizēts ar mērķi — sacensība starp dalībniekiem. Tas bija vienkārši atpūtas un izklaides brauciens. Tie, kas vēlējās sacensties, savas prasmes parādīja ātrumposmā, kamēr pārējie mierīgā tempā veica paredzēto ceļa posmu.
Apbalvoti tika uzvarētāji ātrumposmā, labākie šautriņu mešanā, basketbola soda metienos, šaušanā mērķī ar pneimatisko šauteni un spēcīgākais ķieģeļu turēšanā.
Nākamajā gadā velopārgājiena organizatori solīja dalībniekiem startu jau no atjaunotā stadiona, jo jau šonedēļ sāksies remontdarbi. Iespējams, tad pārgājiens notiks nevis ierastajā laikā, bet jūlija vai augusta beigās.

Autors: RITA TURKINA
AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px