VARAKĻĀNOS jau 14 gadu (kopš 2000. gada) pastāv Latvijas Sieviešu invalīdu asociācijas (LSIA) „Aspazija" nodaļa.
– Kādu laiku ļoti aktīvi darbojāmies. Tagad ir iestājies tāds kā pārdomu un jaunu iespēju meklējumu laiks. Esam jau gan šogad paguvušas sapulcēties, lai pārrunātu, kādās aktivitātēs vēlētos iesaistīties, tomēr šobrīd vairāk it kā skatāmies viena uz otru, lai gan ideju netrūkst. Tepat kaimiņos, Rēzeknē, ir atklāta Latgales vēstniecība „Gors", kur notiek interesanti pasākumi, un reti kura no mums ir to apmeklējusi. Domāju, ka arī Varakļānu dome atbalstītu šo iniciatīvu apmeklēt kādu no pasākumiem, – nepieciešamību jaunām aktivitātēm akcentē nodaļas vadītāja Helēna Siliņa. – LSIA nodaļas ir ne tikai Rīgā un Varakļānos, tās ir vēl 12 Latvijas pilsētās un novados. Pagājušā gada oktobrī Varakļānos uz semināru pulcējās sievietes no visām nodaļām. Bija ļoti svētīga tikšanās ar psihologu, tāpat savstarpēji dalījāmies pieredzē. Katru gadu vasarā tiek rīkotas arī vairāku dienu nometnes. Pēdējos gados tās notiek Apšuciemā pie jūras. Protams, ir grūti saņemties un izkustēties no mājas, bet tā ir laba iespēja gūt pozitīvas emocijas. Diemžēl laiks izdara savas korekcijas, mūsu biedreņu skaits ir visai neliels, tāpēc laipni aicinām pievienoties jaunas dalībnieces, jo galvenais jau ir kopības izjūta, iespēja atrast jaunus draugus, lai kopā darbotos ar jaunām idejām.