LUBĀNAS pilsētas bibliotēkā šopiektdien, 12. februārī, pulksten 16 visi interesenti aicināti uz lubānieša Imanta Zemberga triloģijas trešās grāmatas „Mežs – mūža mīlestība" atvēršanas svētkiem.
– Aktīvākie bibliotēkas lasītāji ir iepazinušies ar triloģijas pirmajām divām grāmatām – „Atmiņu vētrās dzimušie" un „… kur meži šalc, vidū tehnikums balts…", un nupat aizvadītā gada nogalē, pēc Ziemassvētkiem iznākusi triloģijas trešā, pēdējā, grāmata, kuru pirmie lasītāji jau paguvuši izlasīt, un uz to ir izveidojusies pat rinda. Jāteic, ka ik pa laikam tā veidojas arī uz divām iepriekšējām grāmatām. Bez tam grāmatas ir iespējams pasūtīt, izmantojot starpbibliotēku abonementu, līdz ar to tās var dabūt izlasīšanai arī citu bibliotēku lasītāji, un šo priekšrocību ir izmantojuši arī vairāki Madonas novada bibliotēkas lasītāji, – „Staram" pastāstīja Lubānas pilsētas bibliotēkas vadītāja
Inguna Kaņepone. – Triloģijā ir apkopotas autora atmiņas. Pirmā grāmata „Atmiņu vētrās dzimušie" iznāca 2012. gadā, un tā ir veltīta viņa bērnībai, otrā „… kur meži šalc, vidū tehnikums balts…" (iznākusi 2015. gadā) – laikposmam, kad autors mācījies Aizupes meža tehnikumā, bet trešā grāmata „Mežs – mūža mīlestība" stāsta par Imanta Zemberga darba gaitām, kas saistās ar Lubānas mežrūpniecības saimniecību, kur viņš ilgus gadus bija direktors. Lubānieši ir ļoti ieinteresējušies par jauno grāmatu, jo daudzi no viņiem grāmatā ir pieminēti un saukti vārdos, visi mēs viņus zinām un pazīstam. Tāpēc vēl jo vairāk tas ir interesanti un saistoši. Iespējams, grāmatu varēs iegādāties pasākuma laikā. Cik zinu, tā ir arī nopērkama pie grāmatu izplatītājiem un grāmatnīcās, un tikšanās laikā varēs iegūt autogrāfu.
Jāpiebilst, ka šī ir autora ceturtā grāmata. Pirmā „Meža veča stāsti" vairāk saistīta ar medībām, jo Imants Zembergs visu mūžu bijis aktīvs mednieks.