LUBĀNAS novada sociālajā dienestā šopiektdien, 18. maijā, viesosies Labklājības ministrijas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Rēzeknes reģiona Valsts bērnu tiesību aizsardzības departamenta valsts bērnu tiesību aizsardzības galvenā inspektore Rita Vasiļjeva, vecākā inspektore Gunita Zeiļuka un bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta vecākā referente Inese Upe.
– Konsultācijas notiks no pulksten 11.30 līdz 14. Speciālisti un iedzīvotāji ir aicināti konsultēties pie inspektorēm par jautājumiem saistībā ar bērnu drošību, pamatvajadzību un interešu nodrošināšanu, par savstarpējo attiecību jautājumiem (bērns-vecāki, vecāki-vecāki, bērns-pedagogs, vecāki-pedagogs, bērns-bērns), saskarsmes jautājumiem, bāriņtiesu, audžuģimeņu un citiem svarīgiem jautājumiem, – informē Lubānas novada pašvaldības sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Vēsma Masa. – Esam vienojušās ar pašvaldības izglītības darba speciālisti Anitu Slucku, ka arī viņa no savas puses uzrunās vecākus izmantot šo iespēju, jo sarežģītu jautājumu, uz kuriem viennozīmīgas atbildes nav, ir diezgan daudz. Arī es pati noteikti konsultēšos pie speciālistiem, jo bērnu tiesību aizsardzības jautājumos ir daudz neskaidru un, manuprāt, līdz galam neizrisinātu jautājumu. Es, piemēram, uzskatu, ka pusaudžiem, kuri ir sasnieguši 14 gadu vecumu, tomēr par savu rīcību ir pašiem jāatbild un diezin vai ar naudas sodu vecākiem te kaut ko var līdzēt. Protams, vecākiem ir jābūt atbildīgiem par savu bērnu audzināšanu, bet ir arī daudzas nianses, kur vecāki bieži vien vairs nevar ietekmēt, un te nu sodu vajadzētu saņemt pašam bērnam, kaut vai atstrādājot sabiedriskajos darbos.
Autore: BAIBA MIGLONE