Ērgļos Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 16 notiks ziedu nolikšana Lāčplēša ordeņa kavaliera Jāņa Reitera atdusas vietā Miera kapos. Savukārt pulksten 17 iedzīvotāji aicināti uz kopīgu svecīšu iedegšanu Latvijai veltītajā svečturī Ērgļu centrā saieta nama pakājē, pēc tam sekos lāpu gājiens uz Lāčplēša ordeņa kavaliera Pētera Bērziņa atdusas vietu Sauleskalna kapos.
Iespēja iedegt svecītes Latvijai veltītajā svečturī ērglēniešiem būs jau otro gadu. Pērn, sagaidot novembri un atzīmējot Lāčplēša dienu un Latvijas 98. dzimšanas dienu, Ērgļu novada iedzīvotāji, saziedojot līdzekļus, paši radīja dāvanu Latvijai un ikvienam novadniekam. – Tā idejas autors Mārcis Feldbergs vēlējās, lai arī Ērgļu novada iedzīvotājiem būtu iespēja kolektīvi iedegt svecītes un kopīgi pārrunāt tās dienas notikumus un nozīmi. Sākumā bija doma par vienkāršu metāla plauktu, kur droši novietot svecītes, bet vēlāk tapa skaidrs, ka tai ir jābūt pietiekami skaistai, patriotiskai un svinīgai instalācijai. Tapa skice svečturim Latvijas kartes formā, un, ja jau metāls jākrāso, – protams, karoga krāsā, – stāsta biedrības „Ērgļu sirds" pārstāve Lelde Gangnuse-Bērziņa. – Pagājušajā gadā katru vakaru tika iedegtas vairāk nekā simt svecīšu, bet 11. novembrī tie bija vairāki simti, – atceras Lelde un aicina ērglēniešus arī šogad laikā no 11. līdz 18. novembrim iedegt svecīti kopīgajā svečturī ar savu sveicienu Latvijai.
Godinot mūsu tēvzemes aizstāvjus, pateicības svecītes 11. novembrī Ērgļu novadā tiks iedegtas arī Vējavas kapsētā (pulksten 16), Jumurdas kapsētā (pulksten 17), Liepkalnes kapos (pulksten 16), bet Sausnējas pagastā visi aicināti pulcēties pulksten 16.50 pie bibliotēkas, lai lāpu gājienā dotos uz Sausnējas kapiem.
08.11.2017.