Pagājušā gada sākumā tika uzsākta filmas veidošana par Varakļānu novadu, „Staru" informē Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša. Novada pašvaldība aicina uzņēmējus iespēju robežās finansiāli atbalstīt filmas tapšanu. Visi atbalstītāji tiks norādīti uz filmas CD vāciņa, kā arī saņems to dāvanā. Vairāki ir jau atsaukušies.
– Filma būs 30 minūšu gara. Filmēšana, kas sākās pavasarī, ir pabeigta, filma ir samontēta, un tās versiju esam arī noskatījušies, bet dažas korekcijas vēl tiks veiktas. Patlaban tā ir 33 minūtes gara, un tagad notiek tās izvērtēšana, domājam, no kā atteikties, lai to saīsinātu par trim minūtēm, kā arī nedaudz vēl ir jāpielabo teksta daļa. Filma veidota ar domu, lai to būtu interesanti skatīties arī pēc gadiem un priekšstats par mūsu novadu rastos arī tiem, kas neko daudz par Varakļāniem nezina. Pirms filmas uzņemšanas es noskatījos vismaz kādas sešas filmas par citiem novadiem. Dažās bija redzamas tukšas ielas, mums tas nepatika, tāpēc aicinājām filmas veidotājus filmēt tad, kad Varakļānos kaut kas notiek un ielas ir ļaužu pilnas. Savukārt kādā citā filmā bija ļoti daudz interviju. Mēs nospriedām, ka skatītājiem, īpaši pēc daudziem gadiem, varbūt tas nemaz nebūs saistoši, tāpēc arī no tā atteicāmies. Novada vadība ir redzama ļoti minimāli, lielāks uzsvars ir likts uz notikumiem novadā, nevis atsevišķiem cilvēkiem, lai vairāk būtu kopainu un lielāks skaits cilvēku filmā varētu atpazīt sevi, – pastāstīja Modra Vilkauša.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.01.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA