MĀRCIENAS pagastā 1949. gadā deportētos vakar pieminēja pie piemiņas akmens, kas uzstādīts pie Mārcienas dzelzceļa stacijas.
– Pagasta iedzīvotājus uzrunāja pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece, Mārcienas pamatskolas meitenes lasīja dzeju, skanēja sintezators, ko spēlēja skolas direktore Aldona Gudrīte, – par piemiņas brīdi informēja Mārcienas pagasta kultūras nama vadītāja Zanda Buzina, kas arī pati piedalījās pasākumā un uzrunāja klātesošos, piebilstot, ka diemžēl tā laika aculiecinieku ar katru gadu paliek mazāk, daudziem veselība klibo un grūti vairs no mājām kur iziet, ir arī, kas, gadiem ejot, negrib pieminēt šos traģiskos notikumus un kavēties smagajās atmiņās. – Arī šoreiz pasākumā piedalījās tikai viens represētais – Jānis Miezītis, kas joprojām pēc atgriešanās no Sibīrijas dzīvo Mārcienā.
Autore: BAIBA MIGLONE