LUBĀNAS vidusskolu 13. jūnijā pirmo reizi skolas vēsturē vienlaikus absolvēja gan 9., gan 12. klases skolēni – šis bija skolas 65. izlaidums, atklāj direktore Iveta Peilāne.
– Šāds lēmums – rīkot vienu izlaidumu 9. un 12. klases absolventiem – tika pieņemts nelielā skolēnu skaita dēļ. 9. klasi pabeidza 10 skolēni, bet 12. klasi – 12. Pasākums bija skaists, absolventiem tika dāvināts skolas veidots albums ar foto. Izlaidumā 9. klases absolventi saņēma apliecības, savukārt 12. klases beidzēji savus atestātus saņems 2. jūlijā. Jāteic, ka Lubānas vidusskolu skolēni beidz ar labiem rezultātiem mācībās. Daļa 12. klases absolventu jau ir izlēmuši, kur tālāk mācīsies, savukārt daļa tālākos plānus pagaidām neatklāja, – pastāsta Iveta Peilāne.
Skolas direktore arī apstiprina, ka tikai daļa 9. klases absolventu rudenī mācības turpinās Lubānas vidusskolas 10. klasē – pagaidām ir pieteikušies pieci skolēni. – Pagājušajā mācību gadā 10. klases Lubānas vidusskolā nebija vispār, šogad ceram, ka būs. Šī klase nebūs liela, bet esam skolēnu skaitu saskaņojuši ar Lubānas novada pašvaldību, kas arī ir solījusies skolu atbalstīt. Diemžēl šāda situācija ir visā valstī, ka trūkst skolēnu. Arī mūsu skolā – nav jau īsti, kam no malas atnākt un uzsākt mācības 10. klasē. Meirānu un Degumnieku pamatskolā bija pa trim četriem 9. klases absolventiem, – bēdīgo ainu attiecībā uz skolēnu skaitu lauku skolās iezīmē Iveta Peilāne.
Tāpēc nedrīkst nokārt galvu un ir jācīnās par katru skolēnu. Lubānas vidusskola ir gatava uzņemt audzēkņus, un jau ir uzsākta pieteikšanās mācībām 10. klasē. Iveta Peilāne piebilst: – Nelielā skolēnu skaita dēļ varam piedāvāt tikai vispārizglītojošā virziena izglītības programmu. Tikmēr Lubānas vidusskolas priekšrocība ir tiešām plašais interešu izglītības klāsts, kā arī pašvaldības daļēji apmaksātās B kategorijas autovadītāja apmācības.