Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Absolventi dalās savos veiksmes stāstos

LAURA KOVTUNA

Autors • 12.12.2016.

Absolventi dalās savos veiksmes stāstos
Burtu lielums

5. decembrī Kalsnavas pamatskolā viesojās tās kādreizējais absolvents Māris Peilāns, lai projekta „100 absolventu stāsti Latvijas simtgadei" ietvaros skolēnus iepazīstinātu ar savu dzīves gājumu un pieredzi.

Kā pastāstīja Kalsnavas pamatskolas direktores vietniece mācību un audzināšanas jomā Regīna Makovska, šī bija jau ceturtā skolēnu tikšanās ar kādreizējiem skolas absolventiem. Iepriekš skolā viesojies Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs, LVM „Kalsnavas arborētums" vadītājs Jānis Zīliņš, AS „Latvijas valsts meži" darbinieki Dainis un Kārlis Kreiļi. Savukārt šonedēļ gaidāma tikšanās ar kādreizējo skolas absolventi, tagadējo Kalsnavas pagasta ģimenes ārsti, Lilitu Stalažu un viņas vīru Andri Stalažu.
– Jau kopš oktobra skolā īstenojam aktivitāti „100 absolventu stāsti Latvijas simtgadei", lai audzināšanas stundās skolēniem, jo sevišķi 9. klases audzēkņiem, būtu iespēja uzzināt mūsu kādreizējo absolventu veiksmes stāstus. Nereti lauku bērniem saskare ar ārpasauli ir ierobežotāka nekā lielākās pilsētās, tādēļ šādā veidā ceram paplašināt skolēnu redzeslauku. Savukārt skolotājiem un skolas personālam tā ir lieliska atgriezeniskā saite, jo, ikdienā strādājot, par daudziem absolventiem nemaz nezinām, kur viņus dzīve tālāk aizvedusi. Apzinot šos bijušos skolēnus, tas arī mums ir lielisks eliksīrs ikdienas steigā, jo absolventi pārsvarā uzsver Kalsnavas pamatskolā ielikto pamatu kā nozīmīgu savas tālākās dzīves veidošanā, tikšanās reizēs tiek minēti konkrēti skolotāji un viņiem teikts paldies, – atklāj Regīna Makovska.
Māra Peilāna viesošanās Kalsnavas pamatskolā bijusi īpaša, jo viņu nu var saukt par pirmo skolas mecenātu. SIA „Marko KEA" īpašnieks un SIA „Ceļu būves sabiedrība „Igate"" līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs tikšanās reizē ne vien stāstīja skolēniem par savu dzīves gājumu, uzņēmumu izveidošanu, izaicinājumiem, bet arī veica dāvinājumu skolai. Turpmākos trīs gadus ik pavasari tā saucamie labinieki varēs doties Māra Peilāna apmaksātās skolas ekskursijās.
– Skolai ir tradīcija ik pavasari rīkot „Labinieku ekskursiju". Tajā piedalās skolēni, kuri, katru mēnesi izvērtējot mācību sasniegumus, guvuši labākos rezultātus. Jau zināms, ka nākamā gada pavasarī un vēl tuvākos divus gadus šīs ekskursijas, kuru galamērķi varēsim izvēlēties, spēsim nodrošināt, pateicoties Māra Peilāna ziedojumam skolai. Jau šā gada maijā „Labinieku ekskursijā" Māris mūs viesmīlīgi uzņēma paša vadītajos uzņēmumos. Pabijām Baltijas valstīs lielākajā palešu ražotnē „Marko KEA", lielformāta koka konstrukciju rūpnīcā Jelgavā un asfalta ražotnē Vilcē. Bērni ne tikai redzēja, kā strādā roboti un automatizētas līnijas, bet to visu vēl papildināja paša īpašnieka izsmeļošais stāstījums. Ekskursiju noslēdzot, lieliski pavadījām laiku Tērvetes dabas parkā, kurā ieejas biļetes mums dāvināja Māris Peilāns, – pauda Regīna Makovska.
5. decembrī Kalsnavas pamatskola no 1988. gada absolventa Māra Peilāna dāvinājumā saņēma arī funkcionālo galdu darbmācības kabinetam un šujmašīnu – mājturības mācībām. Māris paudis apņemšanos arī nākamajos gados veikt materiālo dāvinājumu skolai, ņemot vērā aktuālākās vajadzības konkrētajā mācību gadā.
Regīna Makovska pauda: – Ir prieks par mūsu absolventiem, par viņu sasniegumiem, paldies par viņu atbalstu un iesaistīšanos skolas aktivitātēs!

Foto no skolas arhīva

13.12.2016.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px