OŠUPES pagastā z/s "Lazdas" ziemāju sējumi cieta pagājušajā gadā, kad no ierindas izgāja Kalnagala slūžas. Šopavasar saimniece Alda Jansone, iepazīstoties ar situāciju savos laukos, secinājusi, ka lauki atkal slīkst ūdenī, tikai šoreiz – no pavasara paliem:
– Apskatījos, ka atkal visi mani klāni – ap 60 ha – ir pilnīgi zem ūdens. Pērn tie cieta slūžu dēļ, tagad tos appludināja kanālu ūdens. Sanāk tā, ka z/s "Lazdas" lauki ir pēdējie, un pavasarī visas drenas līst pāri maniem laukiem. Tādi ir bijuši divi beidzamie gadi, varbūt vainīga sniega straujā kušana. Ziemāju tīrumu liekņās sakrājas ūdens, un ir tikai jāgaida, kad apžūs, kad liekais noskries. Izskatās, ka šogad būs vēls pavasaris. Vēl jau sola aukstumu, un man liekas, ka zemes darbus varēs strādāt labi ja maija beigās.
Autore: IVETA ŠMUGĀ