SARKAŅU pamatskolā jauno mācību gadu uzsāka 60 skolēnu – aptuveni tikpat daudz, cik pagājušajā gadā. Lai gan skolā patlaban vēl norisinās remontdarbi, 1. septembris sagaidīts optimistiski.
– Zinību dienas svinīgais pasākums notika „Kalnagravās", jo skola vēl nav gatava. Tas netraucēja skaistam mācību gada sākumam – iepazināmies ar pirmklasniekiem, apsveicām 9. klases audzēkņus, skolotājus, pie mums viesojās arī pagasta pārvaldes pārstāvji un apsveica klātesošos ar 1. septembri. Pēc svinīgā pasākuma notika mācību stundas, kuru laikā bērni rakstīja, zīmēja, arī radoši izpaudās modes skatē – no papīra, plastmasas maisiņiem viņiem bija jāizveido stilizētas skolas formas. Tad sekoja balonu salūts, tiem lentītēs bija piesieti skolēnu rakstīti novēlējumi un ziedi. Varbūt kāds aizlidos arī uz Madonu, – par to, kā sagaidīts jaunais mācību gads, pastāstīja Sarkaņu pamatskolas direktore Baiba Pētersone. Viņa atklāja, ka skolas telpās skolēni varēs atgriezties jaunnedēļ, 6. septembrī. Līdz tam ir paredzēta aktīvās atpūtas programma – šodien „Kalnagravās" norisinās skolēnu sporta spēles, savukārt rīt bērni dosies mācību ekskursijā uz Braku muzeju.
Autore: LAURA VOITIŅA