Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Man vienmēr ir bijusi sava pārliecība”

Redakcija

Autors • 20.11.2014.

“Man vienmēr ir bijusi sava pārliecība”
Burtu lielums

Pirms pusotra gada savā pirmajā domes sēdē piedalījās tobrīd jaunievēlētais Madonas novada pašvaldības domes deputāts no partijas „Izaugsme" saraksta – ARTŪRS ČAČKA, kas līdz tam pašvaldības darbā pieredzi nebija guvis. Jaunākais šī domes sasaukuma deputāts, kas saimnieko Dzelzavas pagasta bioloģiskajā saimniecībā SIA „Kalna Zīles", neslēpj, ka guvis vērtīgu pieredzi un ne mirkli nenožēlo to, ka līdzās gaļas liellopu audzēšanai, kas ir viņa saimniecības pamatdarbības sfēra, izvēlējies domē pārstāvēt Madonas novada iedzīvotājus.

– Esmu dzimis vietējais – skolotāju ģimenē, kurā bez manis auga vēl divi brāļi. Mācības uzsāku Dzelzavas pamatskolā un vēlāk turpināju Cesvaines ģimnāzijā. Esmu beidzis Malnavas koledžu kā uzņēmējdarbības speciālists lauksaimniecībā.
Var teikt, ka visu dzīvi esmu pavadījis tikai un vienīgi Madonas novada robežās. Rīgas un citu lielo pilsētu vilinājumu neesmu izjutis. Braucienu uz pilsētu parasti izjūtu kā lielu apgrūtinājumu. Šajā ziņā esmu izteikts provinces cilvēks, lai gan vienlaikus uzskatu, ka no sabiedrības norobežoties un noslēgties nedrīkst

– Pirmie soļi politikā, izveidojot politisko partiju „Izaugsme", tika sperti pirms nepilniem diviem gadiem. Kas uz to pamudināja?


– Politika mani vienmēr ir saistījusi, vairāk gan valsts, nevis novada līmenī. Līdz šim vairāk biju vērotāja lomā, taču kandidēt vēlēšanās pamudināja brālis Andris Skride. Katrā ziņā savu izvēli nenožēloju un arī, izvērtējot pašvaldību vēlēšanu rezultātus, varu teikt, ka jaunam politiskajam spēkam tie ir apmierinoši. Vienmēr var vēlēties vairāk, taču reālā dzīve visu saliek savās vietās.


– Kas kā „vērotāju" neapmierināja Latvijas politikā un konkrēti saistībā ar lauksaimniecību, kurā pašam jādarbojas?


– Latvija, iestājoties Eiropas Savienībā, pieļāva kļūdu, nepievēršot uzmanību ražošanai. Pati ES paredzēja, ka Latvijai jāpaliek pasīva ražotāja lomā, jo lielajām ES valstīm lieki konkurenti nav vajadzīgi. Pamazām cīņas rezultātā ir panākts atbalsts vietējiem lauksaimniecības produktu ražotājiem, kā arī ražotājiem citās jomās. Izaugsme ir jūtama, un šajā gadījumā es vēlos teikt, ka tas ir arī Latvijas sarunvedēju nopelns.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.11.2014.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px