Šī gada Dziesmu un Deju svētku dalībniece, Madonas Valsts ģimnāzijas absolvente, sauleskalniete RASA AUZIŅA vien pāris nedēļu pirms svētkiem atgriezusies no studijām Dānijas augstskolā „VIA University College", un viņas acīs iemirdzas neviltota prieka dzirksts, apzinoties, ka gads, kas tika pavadīts prombūtnē, nav izrādījies šķērslis sirdij tuvākajam vaļaspriekam – tautas dejai – un dalībai pasākumā, kas satuvina visu Latvijas tautu – Dziesmu un Deju svētkos.
– Pēc Madonas Valsts ģimnāzijas absolvēšanas iestājos Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātē. Studēju siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas. Sākotnēji gan nebija viegli izlemt, ko mācīties, jo konkrētu aicinājumu īsti nejutu. Izlēmu, ka labāk studēt eksaktās zinātnes, jo šajā nozarē būs vieglāk atrast nodarbošanos. Zināju, ka noteikti izmantošu iespēju mācīties ārzemēs. Lai arī bija vienlīdz spēcīga pārliecība, ka palikšu Latvijā un šeit mācīšos, tomēr vēlējos uzzināt, kā tas notiek citur. Pēc divu gadu studijām RTU trešajā gadā ERASMUS programmas ietvaros aizbraucu uz Dāniju – sākumā uz vienu semestri, bet vēlāk pagarināju prombūtnes laiku uz visu gadu, jo tur ļoti iepatikās. Dziesmu svētku dēļ ilgi domāju, vai šī izvēle būs pareizā, bet apstākļi laimīgi izveidojās tā, ka paguvu atgriezties Latvijā īsi pirms svētkiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.07.2013.
Autore: RITA TURKINA
AGRA VECKALNIŅA foto