Grūti būs atrast kādu jaunu epitetu, kas apzīmētu koalīcijas veidošanas procesu un 11. Saeimas pirmās darbības dienas. Tik smags valdības veidošanas process pēdējo reizi bija 6. Saeimas laikā, un, lai gan Valsts prezidentam vēl nav nācies aicināt trīs personas veidot valdību, notikumi, kas saistīti ar Saeimas priekšsēdētāja ievēlēšanu, vedina uz domām, ka arī potenciālajiem premjera kandidātiem, tai skaitā vakar nominētajam Valdim Dombrovskim, neklātos vieglāk.
Bezatbildība. Tas būtu viens no precīzākajiem raksturvārdiem, ko attiecināt uz pēcvēlēšanu periodu. Vēlētāju dotais matemātikas uzdevums pieļāva vairākus atbilžu variantus. Sākotnējais valdības veidošanas process arī ļāva cerēt, ka dažu nedēļu laikā pie kādas no atbildēm izdosies nonākt, jo bija izveidots jaunās koalīcijas kodols („Vienotība" un ZRP), kas izvērtēja dažādus topošās koalīcijas modeļus. Pārējās partijas, atskaitot ZZS, „pīpēja stūrī", nervozi gaidot, kuru no tām „kodols" izvēlēsies.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.10.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS