Jūlija sākumā ar nedaudz pārsteidzošu priekšlikumu klajā nāca Labklājības ministrija (LM), rosinot bezdarbniekiem, kuri no ekonomiski neaktīviem reģioniem ir gatavi pārcelties tuvāk darbavietām, no nākamā gada piešķirt finansiālu atbalstu transporta izmaksu vai pārcelšanās izmaksu segšanai.
Ministrija jau uzsākusi darbu pie šī reģionālās mobilitātes atbalsta pasākuma kritēriju izstrādes, un plānots, ka šis pasākums uzsāks darbību 2013. gadā – sākotnēji pilotprojekta veidā.
Idejas atbalstītāju – maz
Nebija pārsteigums, ka priekšlikums ar lielu atsaucību publiskajā telpā netika uzņemts. Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētāja vecākais padomnieks Māris Pūķis sacīja, ka ieceres par pārcelšanās pabalstu ieviešanu bezdarbniekiem īstenošana būs nāve Latvijai. Arī Saeimā opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis kategoriski iebilda pret pārcelšanās pabalstu sistēmu, kura, viņaprāt, ir galīgi aplama, jo pēc tās īstenošanas lauki paliks pilnīgi tukši un tas var veicināt ārzemnieku ierašanos (šis process jau pašlaik notiek). Arī valdošajā koalīcijā esošās Nacionālās apvienības valdes loceklis Jānis Dombrava, visticamāk atspoguļojot apvienības deputātu vairākuma viedokli, pauda neizpratni par ministrijas iniciatīvu, kura veicinās tālāku Latvijas reģionu depopulāciju. Jau šobrīd vairāki pierobežas pagasti ir mazapdzīvoti, un tās ir sekas nepārdomātai reģionālai politikai, kura ir īstenota pēdējās desmitgadēs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.07.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS