Pēc Otrā pasaules kara lauku muzikantu kapelas parasti veidoja vīri jau gados.
Tas tāpēc, ka daudzi palika kara laukos, un vācu armijā dienējošie leģionāri strādāja Krievijas plašajā teritorijā, izciešot viņiem piespriesto sodu. Tiem, kas bija iesaukti Sarkanajā armijā, dienesta gaitās savukārt bija jāpavada pieci gadi.
Pēc kara katrā pagastā bija vairākas lauku kapelas. Fotogrāfijā redzamā kapela galvenokārt spēlēja Ošupes pagastā – Zvidzienā, Ošupē, Jaunlubānā.
Bildē iemūžināts mirklis no tikšanās Ošupes pagastā, kur muzikanti spēlē Rupsalas skolas sarīkojumā 1982. gadā.
ANDRIS DZENIS
Lubānā
18.01.2022.