Šonedēļ esam sagaidījuši gan pirmo salu, gan arī sniegu, turklāt tādā apmērā, ka varējām atklāt arī slēpošanas sezonu. Kā vēlāk ziņoja televīzijas ziņu dienesti, Madonas novads, izrādās, šogad ir pirmais, kur aktīvi uzsākta slēpošanas sezona. Lido kalna saimnieki pamanījās pat apsteigt iepriekšējo slēpošanas sezonu līderus Žagarkalnu un citas Latvijā iecienītas slēpošanas bāzes.
Vakarrīt arī Madonas novada pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters LNT raidījuma „900 sekundes" tiešraidē no Lido kalna Vestienas pagastā popularizēja ziemas tūrisma iespējas Madonas novadā, pie viena nomierinot arī savus atbalstītājus. Kad LNT seja Kristīne Garklāva vaicāja, vai arī viņš būs starp tiem TP nodaļu līderiem, kas nākamgad kandidēs 10. Saeimas vēlēšanās, A. Ceļapīters bez svārstīšanās paziņoja, ka to nedarīšot – vismaz šobrīd tas viņa plānos neietilpstot, jo savu dzīvi un darbu arī turpmāk vēloties saistīt ar Madonas novadu.
Jā, tie, kas gribēja, pirmo sniegu šonedēļ varēja izbaudīt no sirds. Sinoptiķi gan sola jau atkusni un siltuma atgriešanos, un droši vien ne reizi vien šoziem vēl piedzīvosim gan sniega kupenas un grūti izbraucamus valsts un reģionālās nozīmes ceļus, gan atkusni un slidenas ielas un ietves.
Bet vai atkusnis un siltuma periods iestāsies arī mūsu valsts ekonomikā un, kā Fēnikss no pelniem, tuvākajos gados atdzims arī sagrautā ražošana, bez kuras būs ļoti grūti izvairīties no valsts maksātnespējas un bankrota? To politiķi diemžēl mums gan nesola.
Arī finanšu ministrs Einars Repše, šopirmdien ierodoties parlamentā ar tradicionālo nākamā gada valsts budžeta portfeli, žurnālistiem atzina, ka šis budžets ir grūtākais Latvijas vēsturē.
Turklāt joprojām ir ļoti daudz neskaidrību, neraugoties pat uz to, ka aizvakar Saeima ārkārtas sēdē iesniegto budžetu apstiprināja pirmajā lasījumā. Tāpat nav ievērtētas arī vairākas starptautisko aizdevēju prasības un ieteikumi. Tāda starptautisku institūciju aizbildniecība un diktāts, tas, ka mēs atkal neesam kungi savā zemē, protams, daudziem nepatīk. Taču izskatās, ka šāda vai līdzīga uzraudzība mūsu valdības vīriem, kas ministra krēsla vārdā gatavi vadīt jebkuru nozari, bija nepieciešama jau krietni agrāk. Tad varbūt tagad Latvijai nevajadzētu tērēt katru dienu 3 miljonus no starptautisko aizdevēju naudas, bet varētu iztikt ar pašu ieņēmumiem.
Izskatās, ka šonedēļ uzsnigušais pirmais sniegs nokusīs ātri, bet ziema mūsu valsts ekonomikā, pat, ja Saeima nākamā gada budžetu pieņems bez kavēšanās, visticamāk, valdīs vēl ļoti ilgi.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA