Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Vēlreiz par ceļa zīmēm

Redakcija

Autors • 15.10.2010.

Burtu lielums

Pirmā vecāku sapulce Madonas pilsētas 1. vidusskolā man (tāpat kā virknei citu vecāku) šonedēļ beidzās ne vien ar jaunas informācijas ieguvi un ieklausīšanos bērna klases audzinātājā, bet arī ar netīkamu pārsteigumu vakara izskaņā – 30 latu lielu naudas sodu. Izejot ārā no skolas, atklāju uz automašīnas priekšējā stikla atstāto Madonas novada pašvaldības kārtībnieka parakstītu administratīvā pārkāpuma protokolu.

– Pati vainīga, – sev teicu. – Zīmes „Stāvēt aizliegts" darbības zona. Nekas, ka citas automašīnas jau bija novietotas gar ceļa malu, vajadzēja braukt uz stāvlaukumu pie Uzvaras parka vai Saieta laukumā (stāvlaukums pie skolas kā allaž bija aizņemts, jo tajā satilpst vien 12 auto), kavēt, bet būt neaizskaramai likuma priekšā.

Aprunājoties ar pazīstamu novada uzņēmēju, kas pabijis daudzos starptautiskos forumos un masu aktivitātēs ar simtiem ļaužu pārstāvniecību, dzirdēju viedokli, ka viņš neatceras pilsētu, kur līdzīgi rīkotos ārzemju kārtībnieki. Proti, ja vietas radītā infrastruktūra nav attīstīta atbilstoši notiekošajam pasākumam, nestandarta situācijā cilvēkiem ar sodiem neviens neuzmācas.

Sašutumu par līdzīga pārsteiguma sarūpēšanu (Ls 30 par neatļautā vietā novietotu mašīnu) bērnu vecākiem un skolotājiem pēc sarīkojuma Madonas pilsētas 1. vidusskolā redakcija uzklausīja jau pavasarī. Novada pašvaldības vadītājs toreiz atzina, ka skolas vadībai pirms lielu pasākumu organizēšanas (laikā pēc pulksten 17) tas būtu jāsaskaņo ar pilsētas pārvaldes vadītāju, policiju, un minēto ceļa zīmi uz laiku varētu aizklāt. Divpadsmitās klases izlaidumā ceļa zīme arī tika aizklāta, diemžēl šoreiz saskaņošana nebija notikusi. Skolas direktors argumentēja, ka ceļa zīmi drīkst aizklāt tikai remontdarbu gadījumā.

– Ir doma, ka ceļa zīmei varētu uzlikt papildplāksni, kas atļautu uz Valdemāra bulvāra pie 1. vidusskolas automašīnas novietot sestdienās, svētdienās un vakaros pēc pulksten 17, – risinājumu nākotnē redz Andrejs Ceļapīters. – Ierosinājums tiks skatīts novada pašvaldības komitejas sēdē 8. novembrī, pēc tam sekos saskaņošanas process ar ceļu direkciju, bet nākamajā mēnesī šī papildu plāksne un otra ceļa zīme tiem, kas „Stāvēt aizliegts" nav pamanījuši, jau varētu parādīties uz konkrētās ielas.
Otrs ierosinājums, kas iesniegts novada pašvaldības izglītības un kultūras komitejai, esot par to, lai nauda, ko iekasēs no minētajām soda kvītīm (12. oktobrī sastādīts 18 administratīvā pārkāpuma protokolu), tiktu novirzīta skolas bērniem. Proti, Madonas novada pašvaldība skolēniem nodrošinās bezmaksas bērnu izrādi pilsētas kultūras namā.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px