Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vēl mirklis pavasarī

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 28.05.2020.

Burtu lielums

Neierasts šogad pavasaris. Ābeles uzzied tikai tagad. Skolās neskanēja pēdējais zvans. Šodien noslēdzas mācību gads. Divpadsmito klašu skolēniem priekšā vēl eksāmeni, nedaudz laika, lai apdomātu, kuru augstskolu izvēlēsies, ar ko saistīs savu nākotni.

Šodien var uzelpot vecāki, kuri pēdējos divarpus mēnešus centās būt pedagogi saviem bērniem, palīdzēt mācībās, kopīgi pildīt mājasdarbus. Tas bija pārbaudījumu laiks, kas raisīja dažādas pārdomas, meta izaicinājumus. Pēc šīs situācijas vēl ilgi būs lietas, par kurām padomāt, ko mainīt nākotnē. Tas viss bija jauns ne tikai bērniem un viņu vecākiem, bet arī pedagogiem. Nosodīt ir viegli par dažādām situācijām, bet šoreiz ir jānovērtē ieguldītais darbs un pūles, lai mācību process aizritētu veiksmīgi. Skolotāji ikdienā dara milzīgu darbu, ne vienmēr tas tiek pamanīts. Šādās reizēs to redz vislabāk. Bet jānovērtē un jāpaslavē arī bērni, kuri atbildīgi mācījās, un vecāki, kuri pēc smagas darba dienas starp mājas rūpēm centās palīdzēt saviem bērniem. Jācer, ka rudenī bērni atgriezīsies skolas solos un veiksmīgi turpinās mācības jau ierastajā režīmā.
Par intensīvu mācību darbu uz laiku var aizmirst. Klāt vasara un brīvdienas. Šis ir brīnišķīgs laiks, lai ģimenes lokā vairāk brīžu pavadītu kopā, brīvā dabā, dotos pastaigās vai braucienos ar velosipēdiem. Tepat pilsētā un novadā tiek piedāvātas dažādas pastaigu trases, velomaršruti, kas ļauj ne tikai būt kustībā, bet arī iepazīt skaistas un līdz šim neredzētas vietas.
Daba šobrīd ir pilnā plaukumā. Raisās ceriņu pumpuri, krāšņi zied ābeles, bet tālāk no pilsētas paveras plaši, koši dzelteni rapšu lauki. Pelēkās dienās liekas, ka saule ielijusi šajos laukos. Bet saulainās dienās acis žilbst no šī krāšņuma. Skaisti. Tikai pēdējā laikā ar šo augu asociējas arī skumjas lietas. Arvien biežāk parādās ziņas, ka rapsis tiek miglots, kā rezultātā bojā iet tūkstošiem bišu. Lai glābtu šīs mazās, bet tik nozīmīgās radības, Latvijas Dabas fonds, Pasaules Dabas fonds, Ekodizaina kompetences centrs, kā arī Latvijas Biškopības biedrība aicina parakstīt petīciju, kas pieprasa Eiropas Savienībā pakāpeniski samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu. Eiropas pilsoņu iniciatīva „Glābiet bites un lauksaimniekus!" aicina ikvienu parakstīt šo petīciju, un tās mērķis ir līdz 2035. gadam panākt pakāpenisku sintētisko pesticīdu izskaušanu. Parakstīt to var ej.uz/glabietbites. Šī ir aktuāla tēma ne tikai pie mums Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs. Kopīgiem spēkiem mēs varam izdarīt daudz!


29.05.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px