Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Uz laukiem, pie dabas

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 11.03.2021.

Burtu lielums

Mūsu lauku mājas atrodas meža ielokā, un nezinātājiem ir vajadzīga papildu informācija atrašanās vietas noteikšanai, – e-pastā raksta mana sena paziņa, kas nesen nomainījusi dzīvi pilsētā pret nelielu zemes stūrīti Vidzemē.

Uz jautājumu "Vai patīk laukos?" saimniece atcerējās savu pārcelšanos uz mājām ar nosaukumu "Jaunsili": – Sākumā raudāju, bet tagad esmu šo vietu iemīlējusi. Kaimiņu nav blakus, ir tikai daba. Eju dabā, man ir draugi – kaķis, trusīši, un visu laiku ir kas darāms. Arī malkas plīts te ir, lai vienmēr būtu siltums un vieta, kur ēst gatavot arī tad, ja nav elektrības.
Tieši kovida laiks daudziem ir devis motivāciju nomainīt Rīgu, kur, iespējams, jādzīvo mazā "būrītī" daudzstāvu namā, pret kādu no mazajiem miestiņiem, novērtēt lauku mājas, ja tādas ir, dabas dziedinošo terapiju un varbūt kādam arī palikt uz dzīvi laukos. Arī sludinājumu ailēs biežāk var lasīt, ka meklē īpašumu, māju laukos, vēlas iegādāties viensētu.
Tieši šajās marta dienās aprit gads, kopš valstī sākās pandēmiskā dzīve – tika sasaukta krīzes vadības padomes sēde un lemts par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" ierobežošanas pasākumiem. Viens no pasākumiem bija pēc skolēnu brīvdienām noteikt divu nedēļu karantīnu, kad mācības varētu notikt attālināti. Tagad tā ir jau ikdiena.
Pirms gada mums par jauno koronavīrusu nebija tikpat kā nekādas informācijas, tagad, atrodoties ārkārtējās situācijas apstākļos, statistika par inficēšanos ar vīrusu sasniedz ikvienu, arī tos, kas neklausās ziņas un nelasa avīzes. Katrs turpinām iet cauri saviem pārbaudījumiem – mājdzīvei, tiešsaistes saziņai, Zoom konferencēm, attālinātajām mācībām, izdegšanai, rūpēm par bērniem un gados vecajiem cilvēkiem, ieteikumiem veselības stiprināšanai, iespējamajai vakcinācijai un, protams, jautājumam, vai ilgi būs jāsadzīvo ar šo viltīgo "neredzamo ienaidnieku", vai kādreiz varēsim atgriezties normālā dzīvē – klātienē. Kosmetologi un kosmētiķi jau ir izmisumā, jo vairāk nekā četrus mēnešus viņiem liegts strādāt – pat ar visiem epidemioloģiskās drošības piedāvājumiem. Vietnē manabalss.lv tiek vākti paraksti par adekvāta lieluma dīkstāves pabalstiem, ja reiz neļauj strādāt. Nauda taču tiek bagātīgi dalīta un pietiek pat izglītojošām kampaņām, kā veikt injekcijas un kā pareizi un droši iepirkties.
Tikmēr šonedēļ valdībā jau izstrādāti un tiek apspriesti četri no iespējamajiem scenārijiem
(A, B, C, D), nodrošinoties pret vīrusa britu lipīgāko paveidu, vairāk nosliecoties uz A scenāriju, kas nozīmētu – maksimāli strādāt attālināti, arī bērnudārzos saglabāt tikai dežūrgrupiņas, kas daudziem radītu pārpūli mājās, apvienojot tik dažādās sfēras kā attālinātais darbs pie datora, aukle, konsultants bērnu digitālajām mācībām, pavārs u. c.
12.03.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px