Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Uz kurieni mēs ejam?

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 01.02.2024.

Burtu lielums

Pēdējās nedēļās sabiedrība patiesi ir satraukusies par notiekošo valstī. Galvenais satraukuma pamats — VAS “Latvijas Pasts” pēkšņais paziņojums par pasta nodaļu masveida slēgšanu, atstājot tās tikai novadu centros.

Jau vairāku gadu garumā norit pakāpeniska mazo nodaļu slēgšana, jo tās neesot rentablas. To vēl varētu saprast, bet tomēr šo nodaļu neesamība ir lieki satraukumi iedzīvotājiem. Paziņojums, ka tiks slēgtas arī lielākas nodaļas, nāca ļoti negaidīti. Apvienību pārvalžu vadītāji mūsu novadā ir pauduši lielu neizpratni, pat sašutumu. Vislielākās bažas ir par iedzīvotājiem, īpaši senioriem, kas dzīvo attālākās lauku teritorijās. Patiesi ir jāpiekrīt – lauki kļūst tukšāki. Reti kurš jaunietis atgriežas laukos, jo trūkst darba iespēju, izaugsmes. Ir ļoti sarežģīti attīstīt arī ko savu, jo tiek nospiests no visām pusēm. Rodas pamatotas bažas, ka viss, kas šobrīd notiek, pēc laika iznīcinās laukus pavisam, jo nebūs cilvēku, kas tur vēlēsies dzīvot.
Vai tāds pats liktenis draud arī mazajām skolām? Šīs nedēļas sākumā skolas visā Latvijā vienlaicīgi vienojās kopīgā himnā, lai paustu savu viedokli un nostāju – mazajām skolām ir jābūt. Ir prieks par šo vienotību, tomēr tajā pašā laikā ir neizsakāmi skumji, ka skolām ir jācīnās, lai tās tiktu saglabātas. Skolām ir jābūt. Lai arī laukos bērnu patiešām ir mazāk, tomēr visus taču nevarēs salikt lielajās pilsētas skolās. Tas būs liels stress bērniem un viņu vecākiem. Pārdomājot visu valstī notiekošo, rodas jautājums – uz kurieni mēs ejam? Vai patiešām vieglāk ir visu slēgt, reorganizēt, padarīt pakalpojumus nepieejamus laukos dzīvojošajiem? Cilvēkiem ir jāceļas kājās, jāpauž sava nostāja. Tikai kopīgi var gūt arī rezultātus. Nekādā gadījumā nedrīkst nolaist rokas, ielaist sevī pārliecību, ka mēs taču neko nepanāksim, jo lēmums kādam augstāk stāvošajam jau ir gatavs un tāpat viss tiks slēgts. Runājot un diskutējot, cilvēki var panākt ļoti daudz. Tikai, nolaižot rokas, rodas bezizejas izjūta, bet izeja ir no jebkuras situācijas. Latvieši ir stipra tauta, cīnītāji – ir tikai jāgrib mainīt esošo situāciju.
Laukiem ir jābūt, tāpat skolām, pasta pakalpojumiem, ģimenes ārstam. Arī laukos dzīvojošie ir pelnījuši kvalitatīvus pakalpojumus.

02.02.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px