Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Tomēr arī sestdienās

Redakcija

Autors • 05.11.2010.

Burtu lielums

Šī, tā teikt, valstiski svarīgā nedēļa noslēgusies. Apstiprinātas visu simts Saeimā ievēlēto deputātu pilnvaras, un 10. Saeima oficiāli uzsākusi darbu. Pirmais darbs rokas ievingrināšanai deputātiem bija balsošana par jauno valdību, un līdz ar to notika arī pirmās izmaiņas Saeimas sastāvā.

Daži no deputātiem sakarā ar ietikšanu ministru krēslos un saprotot, ka darbu Saeimā un valdībā apvienot reāli nevar, mandātus jau paguvuši nolikt, līdz ar to vēl bariņš vēlēšanās aiz svītras palikušo ieguvis tā sauktos mīkstos mandātus. Šo mandātu ieguvusi arī iekšlietu ministre Linda Mūrniece, kas daudzo svītrojumu un neviennozīmīgā vērtējuma dēļ ar pirmo gājienu Saeimā neiekļuva.

Diemžēl 10. Saeima ieies vēsturē ar vēl līdz šim nebijušu gadījumu. Jau otrajā dienā pēc valdības, tajā skaitā Ģirta Valda Kristovska ārlietu ministra amatā, apstiprināšanas opozīcija pieprasījusi Kristovska demisiju, izvelkot no putekļiem kompromatu e-pasta vēstules izskatā un izraujot no konteksta vietu, pret kuru Kristovskis sarakstē, lūk, nav iebildis, proti, ārzemju latvieša Aivara Sluča apgalvojumam, ka viņš kā ārsts Latvijā nevarētu ārstēt krievus vienlīdzīgi ar latviešiem. Tā kā Latvijā tas esot aizliegts, Slucis nevēloties atgriezties, liecina sarakste, kas publiskota portālā „pietiek.com". Tas laikam ir sākums tā saucamajai konstruktīvajai opozīcijai, ko opozicionāri tik diži solīja…

Toties iepriecinoši (vismaz uz gadu) beigusies „Latvijas Pasta" un preses izdevēju saķeršanās, kad izdevēji asi iebilda LP vienpersoniskajam lēmumam, ka valsts akciju sabiedrība, jau pēc nākamā gada līguma noslēgšanas un pat nesaskaņojot ar Satiksmes ministriju, pāriet uz pasta piegādi piecas reizes nedēļā. Ceturtdien, tiekoties jaunajam satiksmes ministram Uldim Augulim, Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētājam Ivaram Zariņam un viņa vietniekam Guntaram Līcim, AS „Lauku Avīze" valdes priekšsēdētājam Viesturam Serdānam, kā arī VAS „Latvijas Pasts" valdes priekšsēdētājam Aivaram Veisam un Satiksmes ministrijas atbildīgajām amatpersonām, tika nolemts, ka arī 2011. gadā presi piegādās sešas reizes nedēļā. Tātad arī turpmāk otrdienās, ceturtdienās un sestdienās „Stars" būs jūsu pastkastītēs!

 

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px