Ar krāšņām ugunspuķēm naksnīgajās debesīs, laba vēlējumiem un jaunu apņemšanos sirdī sācies jaunais – šis Latvijai un mums visiem tik zīmīgais simtgades – gads, kas svinīgi aizsāksies 18. janvārī ar multimediālu izrādi „Gaismas raksti" Nacionālajā bibliotēkā.
Gribas cerēt, ka šis gads tiešām būs izcils, kā to savā gadumijas uzrunā solīja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Vismaz – labs, jo līdz izcilam, manuprāt, mūsu valstī vēl tālu. Lai gan neizslēdzu, ka būs cilvēki, kuriem tas tiešām tāds būs. Prātā nāk luterāņu mācītāja Rolanda Pētersona atgādinātais Vecgada dievkalpojumā: „Svarīgi ir redzēt balto lapu, nevis koncentrēties uz melno punktu tajā." Var jau būt, ka pārāk koncentrējamies uz negatīvo mūsu ikdienā, par maz priecājamies par lietām, kuras esam pieraduši vērtēt kā pašsaprotamas, un tikai tad, kad kaut kā no tā pietrūkst, saprotam, cik īstenībā laimīgi esam bijuši. Tas ir tas, kas atkarīgs tikai no mums pašiem…
Tikmēr jaunais gads valstī aizsācies ar daudziem jaunumiem – ar vērienīgo nodokļu reformu, no kuras, kā apgalvo tās tēvi un mātes, ieguvēji būšot teju vai visi (99 procenti) – arī ģimenes, mazo algu saņēmēji, pensionāri. Tas sācies arī ar e-veselības ieviešanu, kuru tāpat kā e-parakstu pirmajās gada dienās diemžēl piemeklēja ķibeles, kas nu jau gan rādās puslīdz atrisinātas.
Šis būs arī „cāļu skaitīšanas" laiks topošajiem parlamentāriešiem un viņu solījumu vētīšanas laiks vēlētājiem, jo rudenī – 6. oktobrī – vēlēsim 13. Saeimu. Tad nu katram un sabiedrībai kopumā jādomā, kā neuzkāpt uz vecajiem grābekļiem un pēc tam vainot valdību un Saeimu visās pasaules nelaimēs. Starp citu, Zaļo un Zemnieku savienība jau darījusi sabiedrībai zināmas savas lokomotīves vēlēšanās. Proti, no ZZS saraksta šogad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās kandidēt paredzēts Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (viņš ir piekritis arī turpināt pašreizējos pienākumus un vadīt Ministru kabinetu) un visiem ZZS ministriem – finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai, aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim, veselības ministrei Andai Čakšai un satiksmes ministram Uldim Augulim, kā arī lielākajai daļai šī politiskā spēka parlamentāriešu.
Katrā ziņā šis būs zīmīgs un interesants laiks, kurā katrs mēs esam līdzdalībnieki. Uz tikšanos laikraksta slejās!
5.01.2018.