Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Sveicināti jūsmājās

Redakcija

Autors • 13.11.2014.

Burtu lielums

šajā svētku jeb patriotiskajā nedēļā, kas otrdien iesākās ar svinīgiem pasākumiem, veltītiem Lāčplēša dienai, un nākamotrdien noslēgsies ar mūsu valsts proklamēšanas pasludināšanas 96. gadadienu.

Nezinu, varbūt man tikai tā šķiet, bet, manuprāt, šogad cilvēki šajās dienās kaut kā vairāk jūtas piederīgi savai valstij. Arī viņrīt LNT „900 sekundēs" dzirdēju, ka pēc pētījumu kompānijas TNS datiem 75 procenti (kas gan esot līdzīgi kā iepriekšējos gados) no aptaujātajiem atzīst sevi par savas zemes patriotiem un varbūt aizdomājas par to cilvēku patieso patriotismu un drosmi, kas slēpjas aiz vēsturē tik lakoniskajiem vārdiem „viņi cīnījās par savas valsts brīvību". Tāpēc patiess prieks lasīt par Cesvaines vidusskolas audzēkņiem, kuri atzīst, ka ir gatavi vajadzības gadījumā iestāties par savu valsti, tāpat par daudzajām svecītēm pie Rīgas pils mūra Daugavmalā un tepat Madonā, par četrgadīga puišeļa vērīgumu, ieraugot manu piesprausto sarkanbaltsarkano lentīti – ā, tev arī Latvija…
Lāčplēša dienas pasākumos, protams, piedalījās arī 12. Saeimas deputāti un jaunizveidotās valdības pārstāvji. Vēl pirms svētkiem svinīgā atmosfērā notika Satversmes ievada un 1. nodaļas komentāru grāmatas, kurā skaidroti Latvijas valsts un Satversmes pamati, atvēršanas svētki. Bet pa vidu valdībā turpinājās darbs pie nākamā gada budžeta apspriešanas, ko plānots veidot ar deficītu līdz 1% no iekšzemes kopprodukta un ko Saeimā plāno iesniegt 10. decembrī. Valdība vienojās arī par minimālās algas paaugstināšanu – nākamajā gadā no 1. janvāra tā būs 360 eiro mēnesī, savukārt jaunā izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile apbēdināja skolotājus paziņojot, ka viņiem solītā algas pielikuma 10 procentu apmērā no 1. janvāra nebūs. Kārtējo reizi šonedēļ uzvirmoja arī kaislības par visas tautas vēlētu prezidentu, kas šoreiz ir Ingunas Sudrabas vadītās partijas „No sirds Latvijai" iniciatīva, kura ir sagatavojusi Satversmes grozījumu projektu, ko partija būtu gatava iesniegt izskatīšanai 12. Saeimā kopā ar citu partiju pārstāvjiem, jo vēloties, lai priekšlikums gūst pēc iespējas lielāku deputātu atbalstu. Pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš gan jau paguvis paziņot, ka to neatbalsta, jo nesaskata lietas būtību šajā jautājumā, sakot, ka neesot dzirdējis konkrētu definējumu –
vai mēs tiešām pārejam no parlamentāras uz prezidentālu republiku? Andris Bērziņš uzskata, ka to nevajag, un viņam tas neesot pieņemami. Vārdu sakot, dzīve turpinās gan jaunajā Saeimā, kas vakar sanāca uz savu pirmo kārtējo sēdi, gan valdībā.
Savukārt mani šajā svētku nedēļā uzrunāja Kārļa Zāles reiz teikti vārdi: „Tas labākais laiks ir tas, kurā dzīvojam." Atceramies un cenšamies darīt to labāku.


Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px