Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

„Straujuma nezina”

Laura Kovtuna

Autors • 03.12.2015.

Burtu lielums

Šīs nedēļas aktuālākais joks noteikti ir „Straujuma nezina", jo, kā izrādās, valsts trešā vadošā un politiski ietekmīgākā amatpersona daudz ko nezina par valstī notiekošo. Atliek vien visu zināšanu mātē google ierakstīt šo nu jau spārnoto frāzi, un parādās vairākas mulsinošas situācijas, kad Ministru prezidente nav bijusi lietas kursā.

Vai tas, ka Laimdota Straujuma tomēr būtu informēta par apjomu, kādā no nākamā gada tiks palielināts atalgojums Ministru prezidentam, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem, kā arī Saeimas frakciju un komisiju vadītājiem, būtu mainījis notiekošā būtību un šāds lēmums nebūtu ticis pieņemts? Šaubos. Arī pēc Ministru prezidentes atbildes televīzijā var noprast, ka lielākā problēma jau ir šī lēmuma pieņemšanas datumā – skolotāju streika dienā, jo tas neesot ētiski. Laimdota Straujuma uzsvēra, ka runas par atalgojuma palielināšanu minētajos amatos strādājošajiem bijušas jau ilgstoši, tātad tam bija jānotiek, pat ja algu kāpums uzreiz ir par 600-700 eiro. Sabiedrībai gan šķiet, ka priekšlikums no Kārļa Šadurska („Vienotība") vadītās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas nācis samērā pēkšņi un būtībā – kā spļāviens sejā. Jo – vai gan vienlīdz ilgstoši nav bijis runu par to, ka jāceļ pensijas, algas skolotājiem, jāpalielina atbalsts ģimenēm, vispārējais valsts iedzīvotāju dzīves līmenis? Tomēr šīs runas pie jūtamiem darbiem nenoved. Protams, valsts kontekstā gan pensionāri, gan skolotāji, gan vecāki valdībai sanāktu dārgi, kamēr šo konkrēto likuma grozījumu gadījumā –
kas tad ir 700 tūkstoši eiro tur vai šur? Valstij – sīkums, bet ministriem – patīkami.
Politoloģe Iveta Kažoka kādā intervijā izteicās, ka nepietiekamās ministru algas Latvijā jau kādu laiku esot bijis sāpīgs jautājums, jo salīdzinājumā ar Igauniju tās esot dramatiski mazas. Algu paaugstinājums varētu rosināt kompetentus speciālistus no privātā sektora pārnākt darboties politikā, ieņemot ministra amatu. Tātad, ar vienu roku šāds lēmums dod mājienu, ka šobrīd politikā darbojas nepietiekami kompetenti speciālisti, jo ir jāpieaicina jauni spēki, bet ar otru roku – tāpat šī nekompetence tiek atalgota? Katrā ziņā, ja vilkt vienkāršotas paralēles ar dzīves skolu, domāju, ka Straujumas kundzei būtu jāieliek stabils divnieks par savu nezināšanu un kārtējo nemācēšanu komunicēt ar Latvijas sabiedrību, nevis vēl par 670 eiro no nākamā gada jāpalielina arī personīgi viņas atalgojums.
Nedēļas nogalē paredzēts „Vienotības" kongress, un kuluāros jau ilgāku laiciņu spriež, ka valdība varētu krist. Pie šāda scenārija savu gatavību uzņemties valdības vadītājas pienākumus jau ir izteikusi partijas vadītāja Solvita Āboltiņa. Dzīvosim – redzēsim.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px