Vairākas nedēļas iedzīvotāji aktīvi seko līdzi notikumiem Ukrainā. Bažas par iespējamo karadarbību nomāca daudzus. Ziņu virsraksti lielākoties vēstīja par notikumiem Ukrainā, par sankcijām, kas tiks piemērotas Krievijai, ja sāksies karš. Un tas nu ir noticis.
Karš ir briesmīgs. Neviens to piedzīvot nevēlas un nevienam arī nenovēl, tomēr šobrīd ir pārņēmušas bažas, kas notiks turpmāk. To, ka karš ir sācies, uzzinājām ceturtdienas rītā, kad ziņu kanāli par to vien vēstīja. Ceturtdienas agrā rīta stundā Krievijas prezidents negaidīti teica runu Krievijas telekanālā, paziņojot, ka Krievija ir sākusi „militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju „nolikt ieročus". Ziņu kanāli pārraida notikumus Ukrainā, sprādzieni, šāviņu trokšņi atbalsojas galvā. Un šajās dienās jau nemaz citu domu prātā nav. Ir neizsakāmi žēl par notiekošo Ukrainā, tomēr ir bažas, kā tas atsauksies uz Latviju, visu pasauli. Tas var skart arī mūs. Šobrīd atliek cerēt, lai Ukrainas iedzīvotājus sargā augstāki spēki, lai nav jāpiedzīvo nelaimes, lai ikviens cilvēks ir pasargāts (lai gan par upuriem jau tiek ziņots). Un jālūdzas, lai Latvijā nekas tāds nenotiktu, lai mēs nepiedzīvotu karu, kas iznīcina tik daudz dzīvību, ģimeņu, sapņu par skaistu nākotni. Neziņa ir mokoša.
Aizvirzīt domas no skumjiem notikumiem nav nemaz tik vienkārši. Šobrīd tuvojošais pavasaris raisa priecīgāku noskaņu. Arvien vairāk gribas darboties, būt aktīvākiem. Tie, kuriem ir savi dārziņi un siltumnīcas, pērk sēklas un jau sēj kastītēs, lai audzētu dēstus. Pamazām sarūk sniegs, un saules pusē sāk ziedēt sniegpulkstenīši – pirmie pavasara vēstneši. Rītos arvien skaļāk dzirdama putnu čivināšana. Šogad ziema bijusi īpaši gara, tomēr vēl mazliet gribas to izbaudīt. Vēl var paspēt paslēpot un paslidot, doties uz kalnu vai uzvelt sniegavīru. Šosestdien Madonā var piedalīties Tautas slēpojumā. Brīvdienās, Veselības projekta ietvaros, aktivitātes var izbaudīt sniegā – nobraucieni, sniega māksla, krāsainu sniega bumbu veidošana un daudz citu nodarbju svaigā gaisā. Tas šobrīd ir ļoti nozīmīgi – ievilkt plaušās spirdzinošo pavasara gaisu, gūt enerģiju jauniem darbiem, mērķiem un sapņu piepildījumam. Būt aktīvam vienmēr ir bijis svarīgi. Iespējas, kas šobrīd tiek piedāvātas, ir jāizmanto. Jārūpējas gan par fizisko, gan mentālo veselību. Pozitīvas domas uzlabo garastāvokli, rada prieku. Tas ir dzinulis darboties. Izbaudīt katru brīdi, ko mums sniedz dzīve.
25.02.2022.